Pesticidu transportavimas


Kursinio projekto užduotis. Sąžiningumo deklaracija. Pesticidų savybės, specifinio krovinio ypatybės praktinio taikymo sritys ir reikšmė. Taros parinkimas. Pesticidų identifikavimas, priskyrimas pavojingumo klasei. Pesticidų pakavimas bei ženklinimas. Pesticidų krovinio dokumentavimas, transporto priemonės parinkimas, žymėjimas, reikalavimai vairuotojams. Pesticidų krovinio nužymėjimo parinkimas. Pesticidų krovimo ir sandeliavimo reikalavimai. Pavojingos medžiagos transportavimo maršruto sudarymas. Paslaugos savikaina. X. Rizika kelyje. XI. Išvados. XII. Literatūros šaltiniai.


Specialiosios pakavimo taisyklės, taikomos 1( 9 klasių pavojingiesiems kroviniams, yra pateiktos ADR 4.1.4 poskyryje.

Pesticidai, kaip pavojingas krovinys, yra priskiriamas 6.1 pavojingumo klasei dėl šių požymių:

Pakuotė atitinka bendrąsias pakavimo nuostatas, jei KN 2602 - 2608 nenumatytos specialios nuostatos pakuotei.

Pakuotės su liepsniaisiais pesticidais, kurių pliūpsnio temperatūra 23(C ir aukštesnė iš 72( poz. papildomai turi būti paženklintos pavojaus ženklu Nr.3.

transporto dokumentai – juose turi būti nurodoma: pavojingos medžiagos klasifikacinis kodas, tikslus krovinio pavadinimas, pakuočių skaičius bei jų aprašymas, siuntėjo bei gavėjo rekvizitai ir kt.;

rašytinės instrukcijos – tai informacija ekipažo nariams apie pavojingą krovinį bei priemones, kurių reiktų imtis įvykus eismo įvykiui ar avarijai;

tam tikrais atvejais – vairuotojo pasirengimo pažymėjimas, kompetentingos institucijos patvirtinimo kopija (ADR, 2013, II tomas).

Pesticidų gabenimo transporto priemonė parenkama pagal ADR II tome (2013) numatytus reikalavimus. Pasirenkama, kad šiuo atveju pesticidai saugomi bei transportuojami kaip suslėgtas skystis specialiuose konteineriuose (pesticidų transportavimui skirtose cisternose) (ADR, 2013, II tomas), kurie bus gabenami tokiems kroviniams pritaikytuose krovininiuose automobiliuose.

Maišai ir minkšti IBC konteineriai, tušti, neišvalyti, turi būti dedami į dėžes ar neperšlampamus maišus, apsaugančius nuo medžiagos nutekėjimo .

Tuščia, neišvalyta, pakuotė, įskaitant IBC konteinerius turi būti paženklinta tais pat užrašais ir pavojaus ženklais kaip ir pilna.

cisternose yra ypač pavojinga liepsni medžiaga ir jos niekaip negalima pažeisti;

Pesticidus sandėliuoti reikia specialios paskirties induose vėsiose ir gerai ventiliuojamose patalpose, saugoti nuo šilumos, saulės spindulių poveikio, kontaktų su nesuderinamomis medžiagomis. Pesticidų sandėliuose reikia naudoti tik sprogiai aplinkai pritaikytą elektros įrangą, kadangi pesticidų garų išsiskyrimas uždarose patalpose gali pasiekti sprogaus mišinio susidarymo ribą. Uždara tara su skystu mazutu gali sprogti nuo įšilimo, taigi šildymas ir mechaninis taros pažeidimas turi būti ypatingai vengtinos sąlygos tiek mazuto krovimo ar sandėliavimo, tiek transportavimo metu (AB „Achema“ saugos duomenų lapas pagal Reglamento (EB) Nr. 1907/2006 (REACH) priedą Nr. II, 2014).

Kaip teigia N. Batarlienė (2008) maršrutas – tai atitinkamos kelio atkarpos, paženklintos specialiais kelio ženklais arba išskirtinai reglamentuojamos atsakingų institucijų. Gabenant pavojingą krovinį vairuotojas turi vadovautis specialiais jo maršrutui būdingais kelio ženklais

Cisternos užpildymo darbai prasidės 17 val. vakaro baigsis 18 val. 20 min. Vairuotojas pajudės į reisą 19 val.

Vilnius– Liublinas. Atstumas 553 km, vairavimo laikas apie 7 val. 19 min. Į Liubliną vairuotojas pristatys dalį krovinio ir ilsėsis ne mažiau 9 valandų. Iš Liublino link Lodzės krovinys pajudės 11 val. 20 min.

Kitas maršrutas bus Liublinas – Lodzė. Atstumas 295 km, vairavimo laikas 3 val. 29 min. taigi krovinys Lodzę turėtų pasiekti apie 15 val. Lietuvos laiku.

Taigi krovinio iškrovimas vyks dviem etapais. 1 dalis krovinio bus pristatyta į Liubliną, maždaug 02 val. 19 min. nakties Lietuvos laiku. Krovinį firmos partneriai priims ryte 8 val. vietos laiku (9 val. Lietuvos) ir saugiai jį perims, tai užtruks apie 40 min. Kitas krovinio pristatymo taškas yra Lodzėje ten sunkvežimis turėtų būti 14 val. vietos laiku, kur krovinį iškart priims ir perims kitas užsakovas.

  • Logistika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 319 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (2803 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lukaskafu
  • Pesticidu transportavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Pesticidu transportavimas. (2017 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/pesticidu-transportavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 14:06
×