Peties biomechanika


Peties biomechanika. Pečių juostos kinematika. Krūtinkaulinio raktikaulio sąnario osteokinematika. Krūtinkaulinio raktikaulio sąnario artrokinematika. Petinio raktikaulio osteokinematika. Mentės-krūtinės ląstos jungties osteokinematika. Peties biomechanika - kinematika. Peties biomechanika - kinetika. Peties biomechanika. Peties sąnario osteokinematika. Peties sąnario atrokinematika. Peties sąnario funkcinės judesio amplitudės. Peties biomechanika.

Petys yra labai svarbi grandis pečių lanko jungčių sistemoje. Kombinuoti ir koordinuoti judesiai atliekami per tris skirtingus sąnarius – peties, petinio raktikaulio, krūtinkaulinio raktikaulio. Dėl viršutinės galūnės judesių įvairovės , sukurti supaprastinti peties sąnario modeliai, leidžiantys įvertinti judesių mechanizmus, veikiančias jėgas.

Terminas pečių juosta dažniausiai vartojamas kalbant apie mentę ir raktikaulį, rečiau apie krūtinkaulį. Krūtinkaulinis raktikaulio ir petinis raktikaulio sąnariai leidžia pečių juostai judėti.

Elevacija ir depresija vyksta lygiagrečiai frontalinei plokštumai, elevacijos judesių amplitudė -45°, depresijos – 10°. Elevacija ir depresija vyksta apie išilginį vidinio raktikaulio galo diametrą. Elevaciją riboja tarpraktikaulinis, šonkaulio raktikaulio raiščiai ir pomentinis raumuo. Depresiją riboja raktikaulio sąlytis su pirmuoju šonkauliu.

Protrakcija /retrakcija vyksta pagal beveik lygiagrečiai horizontaliai plokštumai apie vertikaliąją sukimosi ašį. Galima nuo 15 °iki 30° rotacija į abi puses. Protrakcija/retrakcija vyksta apie skersinį krūtinkaulio raktikaulio sąnario diametrą. Protrakciją riboja užpakalinis raktikaulio krūtinkaulio ir šonkaulio raktikaulio raiščiai. Retrakciją riboja priekinis krūtinkaulio raktikaulio raištis.

Ašinė raktikaulio rotacija – tai raktikaulio sukimasis apie kaulo išilginę ašį. Raktikaulio skersinė rotacija atsiranda atitraukus arba sulenkus žastą 90°kampu. Ši rotacija labai svarbi norint atlikti visišką mentės kylančiąją rotaciją ir žasto elevaciją bei atitraukimą.

Elevacijos metu išgaubtas raktikaulio galvos paviršius rieda į viršų ir slysta žemyn įgaubta krūtinkaulio raktikauline įlanka. Ištempiamas šonkaulio raktikaulio raištis. Depresijos metu raktikaulio galva rieda žemyn ir slysta į viršų . Ištempiamas tarpraktikaulinis raištis ir viršutinė kapsulinių raiščių dalis.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 167 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (1280 žodžiai)
  • Teletabisz
  • Peties biomechanika
    10 - 4 balsai (-ų)
Peties biomechanika. (2015 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/peties-biomechanika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 16:04
×