Petras Cvirka lietuvių rašytojas ir politinis veikėjas


Lietuvių projektas.

Biografija. Tėvai. Vaikystė. Mokykliniai metai. Jaunystė. Kūrybos bruožai. Apysakų veikėjai. „Pirmosios mišios“. „Frank Kruk“. „Žemė maitintoja“. „Meisteris ir sūnūs“. Kūryba vaikams. Bibliografija. Trumpai apie kūrinį. Išvados. Dėkui už Jūsų dėmesį.


Petras Cvirka gimė 1909 metais kovo 25 dieną Klangiuose (Jurbarko rajonas). Mirė 1947 metais gegužės 2 dieną Vilniuje. Gyveno 38 metus. Petras Cvirka — lietuvių prozininkas, rašytojas ir politinis veikėjas. Studijavo Kauno meno mokykloje, Paryžiuje. Redagavo žurnalus, laikraščius. Ypač jo nuopelnai dideli novelistinėje srityje. Kūriniais vaikams Petras Cvirka užima labai svarią vietą vaikų literatūros istorijoje.

1918 metais būsimasis rašytojas atsisėda į mokyklos suolą. Tai buvo tikra vargo mokykla, būdinga karo iškankintai Lietuvai. Skysti drabužėliai, klumpės, naginės ir už mažiausius prasižengimus — liniuotės kirčiai. Mokėsi Petras lengvai, bet labiausiai iš visų išsiskyrė savo piešiniais. Ypač populiarios buvo jo karikatūros.

Cvirka apsisprendžia mokytis dailės. 1926 metais įstoja į dailės mokyklą Kaune. Pasak Žmuidzinavičiaus, iš jo galėjo išeiti toks pat geras dailininkas, kaip rašytojas. Tačiau slaptoji Petro svajonė buvo literatūra.

Petro Cvirkos apsakymai — ryškus meninis dokumentas apie rašytojo gyvenimą, vaikystę, jaunystę. Toks ryšys su rašytojo gyvenimu yra būdingas realistinio žanro autoriams. Šio tipo rašytojams rūpi knygos veikėjų jausmai, santykiai, poelgių prasmė ir aplinkos įtaka pagrindiniams veikėjams. Ketvirtajame dvidešimto amžiaus dešimtmetyje P. Cvirka išgarsėjo kaip novelistas. Daugumoje savo geriausių apsakymų jis piešė vargingų valstiečių gyvenimą bei likimą. O tų žmonių gyvenimas visada būna sunkus, skurdus ir visada dramatiškas, kaip ir pačio rašytojo vaikystė.

 • Lietuvių kalba Projektai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Kasparas
 • 17 puslapių (697 žodžiai)
 • Gimnazija
 • Lietuvių projektai
 • MS PowerPoint 2174 KB
 • Petras Cvirka lietuvių rašytojas ir politinis veikėjas
  10 - 2 balsai (-ų)
Petras Cvirka lietuvių rašytojas ir politinis veikėjas. (2017 m. Sausio 15 d.). http://www.mokslobaze.lt/petras-cvirka-lietuviu-rasytojas-ir-politinis-veikejas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 13:51