Petras Didysis


Petras Didysis – Rusijos pasidižiavimas. Rusija prieš Petro Didžiojo valdymą. Prieš Petrui pirmąjam. Rusijos kariuomenė buvo. Petro Didžiojo vaikystė. Rusijai nušvito nauja viltis – gimė Petras pirmasis. Laikui bėgant žaislinius ginklus pakeitė tikri. Petras Didysis keičia Rusiją. Rusijos caras ilgai nelauke – iš pradžių aprūpino kariuomenę naujais ginklais ir sukūrė karinį laivyną. Sankt Peterburgas — Rusijos „Langas į Europą“. Iki XVII amžiaus pabaigos Rusijos vystymuisi kliudė tai. Kad jį iškovotų reikėjo kariauti su švedais. Taigi Petras Didysis padėjo kertinį akmenį statiniui.

Prieš Petrui pirmąjam valdant, Rusija išgyveno bene sunkiausią laikotarpį. Ji buvo didelė, tačiau nestipri, nusikamavusi ir atsilikusi nuo Vakarų Europos šalių. Šalyje trūko inžinierių, mokslininkų, mokyklų, spaustuvių, laivyno ir galingo valdovo.

Rusijos kariuomenė buvo silpna, neapmokyta, menkai apginkluota, lengvai palaužiama. Šalis negalėjo normaliai kovoti su kitomis valstybėmis Labiausiai kentė valstiečiai, kurie prispausti baudžiavos sukildavo Taip pat Rusija buvo smarkiai atsilikusi savo kultūra ir švietimu.

Rusijai nušvito nauja viltis – gimė Petras pirmasis. Jau nuo mažumės berniukas mėgo žaisti ,,karą’’, o ginklai buvo mėgstamiausi žaislai. Jo pageidavimu buvo surinkta bendraamžių vaikų būrys ir pagaminta medinių ginklų kiekvienam, kad visi kartu galėtų susiėję žaisti ,,karą’’.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 200 KB
  • 2014 m.
  • 9 puslapiai (319 žodžiai)
  • Livke
  • Petras Didysis
    10 - 8 balsai (-ų)
Petras Didysis. (2014 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/petras-didysis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 10:00
×