Petras Tarasenka Užburti lobiai skaidrės


Užkeiktas lobis pagrindine mintis. Uzburti lobiai tema. Uzburti lobiai pagrindine mintis. Senadvario griuvesiuose.

Apysaka ,,Užburti lobiai‘‘. Petras Tarasenka. Apie autorių-1 Teksto siužetas-2 Kūrinio. Apie autorių. Petras Tarasenka- Lietuvos. Teksto siužetas. „Užburtų lobių“ siužetas labai paprastas du mažo miestelio Antakalnio vaikai. Kūrinio kompozicija. Ekspozicija. Du draugai išgirdę pasakojimą nusprendžia ieškoti lobio. Pagrindiniai veikėjai. Pagrindiniai veikėjai Petras. Šalutiniai veikėjai. Kūrinio šalutiniai veikėjai yra senelis Yla. Kūrinio laikas. Kūrinio veiksmas vyksta maždaug pirmaisiais XX amžiaus dešimtmečiais, dieną ir naktį. Kūrinio erdvė. Kūrinio veiksmas vyksta Senadvario griuvėsiuose, urve, miestelyje, rūsyje ir lauke. Pagrindinė mintis. Pagrindinė mintis yra viltis miršta paskutinė. Nuomonė apie kūrinį. Mums šis kūrinys.

Apie autorių-1 Teksto siužetas-2 Kūrinio kompozicija-3 Pagrindinis veikėjas-4 Šalutiniai veikėjai-5 Kūrinio laikas-6 Kūrinio erdvė-7 Pagrindinė mintis-8 Nuomonė apie tekstą-9.

Pagrindiniai veikėjai: Petras ir Vladas. Jie buvo užkietėję lobių ieškotojai. ,,Petras toks klusnus,rimtas,gerai mokosi...‘‘, „ Visuomet bendrauja tik su Vladu: jam knygas skaityt nešioja, o kartais ir kokio gardesnio kąsnelio jam prašo.‘‘ Vladas - našlės vaikas. ,, Jis kuklus, nedrąsus, praščiokas, o akys tokios atviros, ramios; atrodo, kad pro jas visą sielą matai. Jiedu knygas kartu skaito, tai man patinka, o kad su Mendelio ožiu išdykauja, jį naujų išdaigų moko, tai tegul sau linksminasi.‘‘ Abu berniukai labai smalsūs, drąsūs, nes leidosi į pavojingą kelionę, patiklūs, nes patikėjo senelio Ylos pasakojimu ir viltingi, nes niekaip neprarado vilties išsigelbėti iš urvo.

  • MS PowerPoint 1079 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (412 žodžiai)
  • Mokykla
  • Diana
  • Petras Tarasenka Užburti lobiai skaidrės
    10 - 9 balsai (-ų)
Petras Tarasenka Užburti lobiai skaidrės. (2015 m. Gruodžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/petras-tarasenka-uzburti-lobiai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 05:30
×