Petras Vileišis


Petras vileišis referatas. Petras vileišis vaikai. Skaidres apie vileisi. Peterburgo keliu inzinieriu institutas.

Istorijos referatas. Prie petro vileišio asmenybės ištakų. Studijos ir profesinė veikla. Kovotojas dėl lietuvių spaudos ir laisvės. Tautos švietėjas. Lietuvybės vilniuje ir vilnijoje gaivintojas. Nepriklausomoje lietuvoje. Naudota literatūra. Petras Vileišis gimė 1851 m sausio 25 d. Pasvalyje, Mediniuose. Memuarinėje literatūroje kartais tvirtinama, kad gimęs 1850 m. Gruodžio mėn. Ir tik krikštijant kažkokiais sumetimais metrikuose įrašyti 1851 metai. Jis buvo vyriausias iš 8 vaikų.


Petras vileišis gimė 1851 m sausio 25 d. Pasvalyje, mediniuose. Gruodžio mėn. Jis buvo vyriausias iš vaikų.

žinios apie p. Vileišio vaikystę, jo pirmuosius žingsnius į mokslą, skurdžios. Netgi nėra tiksliai žinoma, kiek laiko jis mokėsi panevėžio gimnazijoje – arba vienerius, arba dvejus metus. Vidurinį mokslą ėjo šiaulių berniukų gimnazijoje. Ją p. Vileišis baigė 1870 m. , turėdamas 19 metų amžiaus. Gimnazijos baigimo atestate nurodyta, jog p. Vileišis už labai gerą elgesį ir gerus mokymosi rezultatus apdovanojamas aukso medaliu, kuris duoda teisę (. ) gauti civilinę xiii rango tarnybą . Atestatas taip pat suteikė p. Vileišiui teisę stoti į universitetą.

Gimtojo sodžiaus tradicijos ir papročiai, šeimos židinio dvasia lydėjo p. Vileišį visą gyvenimą. Anksti atitrūkęs nuo šeimos, būdamas toli nuo medinių, ilgai ten nesilankydamas, jis neprarado savo ištpirmasis p. Vileišio aktyviojo gyvenimo dešimtmetis (1870-1881) tenka rusijos imperijos sostinei, tuomet vadintai sankt peterburgu. Čia jis baigė dvi aukštąsias mokyklas ir įgijo reikšmingą profesiją. Čia p. Vileišis įsijungė į visuomeninę veiklą ir subrendo kaip Lietuvių tautinio atgimimo veikėjas ir vienas iš jo lyderių.

į peterburgą jis atvyko nusistatęs studijuoti mediciną, tačiau įgyvendinti šio sumanymo jam nepavyko. Į fizikos ir matematikos fakultetą taip pat įstojo tik prieš tai metus pabuvęs laisvuoju klausytoju. Jį baigęs bandė gauti mokytojo vietą Lietuvoje, tačiau nepavykus jis liko gyventi peterburge. Čia vertėsi privačiomis pamokomis ir kitais darbais.

1876 m. Pradėjo studijuoti peterburgo kelių inžinierių institute. Kelių inžinierių institutą p. Vileišis baigė 1881 m. Ir gavo diplomą, duodantį teisę kurti įvairių civilinių statinių projektus ir juos įgyvendinti.

Tais pačiais metais gavo tarnybą maskvos – kursko geležinkelio valdyboje ir apsigyveno maskvoje. Neilgai šiose pareigose pabuvęs, p. Vileišis skiriamas maskvos - kursko geležinkelio serpuchovo kelio ruožo viršininko padėjėju. Senato 1882 m. Balandžio 19 d. Įsaku nr. 1591 p. Vileišiui patvirtinamas kelių inžinieriaus vardas ir kolegijos sekretoriaus rangas. Neilgai trukus, paskiriamas į rostovo geležinkelio skyrių tilto per doną statybos darbams, vėliau – vilniaus – rovno geležinkelio ruožo viršininku poliesėje. 1885 m. Pakeliamas į valstybinės tarnybos tituliarinio pararėjo rangą ir paskiriamas samaros – ufos geležinkelio ruožo viršininku ir gauna pavedimą statyti tiltą per belajos upę. Už šią statybą jos vykdytojas p.

  • Istorija Referatai
  • 2011 m.
  • 8 puslapiai (2432 žodžiai)
  • Istorijos referatai
  • Microsoft Word 16 KB
  • Petras Vileišis
    8 - 1 balsai (-ų)
Petras Vileišis. (2011 m. Liepos 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/petras-vileisis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 10:01