Pgp – privačios sferos apsauga


Kaip apsaugoti savo privačią korespondenciją bei kitą neskelbtiną informaciją? Tam vartojamos šifravimo programos, iš kurių bene labiausiai paplitusi yra pretty good privacy (pgp), kuri atlieka ir daug kitų funkcijų.

Įprastiniai (simetriniai) šifravimo metodai numato to paties slaptažodžio (rakto) panaudojimą ir informacijos užkodavimui, ir jos atkodavimui. Tai reiškia, kad siuntėjas turi iš anksto perduoti slaptažodį gavėjui. Būtent čia ir slypi pagrindinė bėda: kaip perduoti slaptą kodinį raktą taip, kad niekas jo nesužinotų? Siųsti paštu? Padiktuoti telefonu? O jeigu norime bendrauti su keletu korespondentų, kiekvienam siųsdami kitaip šifruotas žinutes? Tuomet turėsime kelis, keliolika ar keliasdešimt skirtingų slaptažodžių. Kur juos dėti? Kaip juos saugoti ir kaip greitai parinkti kiekvienam atvejui tinkamą?.

Pgp dirba kitaip. Pgp vartoja asimetrinį šifravimo metodą su dviem raktais: slaptu privačiu (private key) ir visiems skelbtinu viešu (public key). Tai, ką užkodavote vienu, galima atkoduoti tiktai antru ir atvirkščiai. Taip atkrinta silpniausioji šifruoto susirašinėjimo grandis - slaptažodžio perdavimas.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (592 žodžiai)
  • Kornelijus
  • Pgp – privačios sferos apsauga
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pgp – privačios sferos apsauga. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pgp--privacios-sferos-apsauga.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 17:50
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo