Pieno rinka Lietuvoje


Lietuvos pieno rinka. Situacija rinkoje kursinis. Lietuvos pienas. Zemaitijos pienas trukumai. Pieno rinka statistika. Pieno rinka lietuva. Pieno rinka speros. Lietuvos pieno rinkos lyderiai. Informacija apie pieno rinka lietuvoje. Lietuvos pieno industrija.

Įvadas. Realizavimo apimtys. Pajamos. Pelnas. Rinkos dalis. Išvados. Literatūra. Darbe apžvelgiama Lietuvos pieno rinka, analizuojami įvairūs statistiniai duomenys. Darbe pateikti 2002 metų duomenys. Pagrindiniai šaltiniai – Lietuvos Statistikos Departamentas prie Lietuvos Vyriausybės, “SIC rinkos tyrimai” bei “MDC Gallup Group” pateikta statistinė informacija.

Darbe apžvelgiama Lietuvos pieno rinka, analizuojami įvairūs statistiniai duomenys. Darbe pateikti 2002 metų duomenys. Pagrindiniai šaltiniai – Lietuvos statistikos departamentas prie Lietuvos vyriausybės, sic rinkos tpieno realizavimo apimtys per pastaruosius metus labai nekito. Tai galėjo įtakoti ir vietinių žaliavų paklausos didėjimas, ir tarptautinės prekybos barjerai. Todėl pieno numatoma, jog pieno realizavimo apimtys stipriai nesikeis, galbūt šiek tiek didės.

Remiantis įvairiais sociologiniais tyrimais, Lietuvoje 71% suagusių (18 ir daugiau metų amžiaus) žmonių nuolat geria pieną. Dažniausiai jis geriama rytais. Taigi parduodamos produkcijos galutinių vartotojų segmentas nėra linkęs nustoti pavyzdyje matome pieno realizavimo pajamas 2002m. Iš duomenų matyti, jog pajamos taipogi ženkliai nesikeičkadangi pelnas šiuo atveju yra adekvakaip matyti iš pavyzdžio, rokiškio sūris parduodamas pienas ir jo produktai Lietuvos rinkoje turi daug kitų, stipresnių konkurentų: aiškus rinkos lyderis – žemaitijos pienas pienas, po jos seka 27% rinkos valdanti panevėžio pieninė , ir 11% jai nusileidžia rokiškio sūris prekės ženklas.

Pabandysime apžvelgti pagrindinius rinkos pasiskirstymą lemiančius veiksnius, bendrovių parduodamo pieno ir jo produktų Lietuvoje privalumus bei trūkumus.

Pasaulyje yra pakankama pieno pasiūla. Vykstanti technologinė pažanga atsispindi ir pieno industrijoje. Tai maistinis produktas, todėl jis nuolat turi atitikti įvairius kokybės reikalavimus, jo paskirstymas kontroliuojamas griežtais higienos reikalavimais. Lietuviškas pienas šiuo metu neturi analogų, vertinant ją šiais aspektais.

· Lietuviškas pienas ir jo produktai gaminama vien tik iš natūralių medžiagų. Dauguma užsienio pieno perdirbėjų pradėjo naudoti įvairius cheminius pakaitalus pieno gamyboje.

· Lietuviškas pienas ir jo produktai parduodamas mažesne kaina, negu dauguma užsienio produktų. Tai leidžia daryti žemos importo sąnaudos.

· Lietuviškas pienas ir jo produktai gaminama jau nuo labai senų laikų. Patirtis ir tradicijos l. Pastaruosius metus pieno ir jo produktų pardavimai Lietuvoje tik augo, o 2004m. Planuojamas tik nežymus pardavim. 2002m. Pieno ir jo produktų reklamai Lietuvoje skirta šiek tiek daugiau lėšų nei planuojama šiemet. Pieno produktų pirkėjai nuolat stebinami įvairiomis akcijomi

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (480 žodžiai)
  • Pieno rinka Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Pieno rinka Lietuvoje. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/pieno-rinka-lietuvoje.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 05:33
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo