Pieno Žvaigždės analizė kursinis


Įvadas. Įmonės veiklos pristatymas. Horizontalioji ir vertikalioji finansinių ataskaitų analizė. Santykinių rodiklių analizė pagal nagrinėjamas rodiklių grupes. Pelningumo rodikliai. Bendrasis pelningumas. Veiklos pelningumas. Grynasis pelningumas. Nuosavo kapitalo pelningumas. Likvidumo rodikliai. Bendrojo likvidumo koeficientas. Kritinis likvidumo. Skolų valdymo rodikliai. Skolos-nuosavybes santykis. Skolos koeficientas. Turto valdymo rodikliai. Ilgalaikio turto apyvartumas. Viso turto apyvartumas. Atsargu apyvartumas. Pirkėju skolų apmokėjimo laikas, dienomis. Vidutinis kreditorinio įsiskolinimo periodas, dienomis. Atsargu apyvartumas, dienomis. Nuosavo kapitalo apyvartumas. Turto bei nuosavo kapitalo pelningumo Du Pont analizė. Du Pont turto pelningumo analizė. Du Pont nuosavo kapitalo pelningumo analizė. Įmonės rizikos įžvalga ir bankroto tikimybės vertinimas. Įmonės investavimo, finansavimo ir veiklos sprendimų analizė. Apibendrintas įmonės būklės vertinimas, veiklos tobulinimo galimybių išryškinimas bei pasiūlymų formavimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Analizuojamų įmonių bendrasis pelningumas bus skaičiuojamas pagal standartinę formulę: Bendrasis pelningumas = Bendrasis pelnas / Grynosios pardavimų pajamos

Veiklos pelningumas yra skaičiuojamas, veiklos pelną dalinant iš pardavimų pajamų.

Šis rodiklis leidžia palyginti įmones su skirtingais finansavimo šaltiniais, kadangi parodo įmonės sugebėjimą gauti pelną neatsižvelgiant į jos finansavimo būdus. Lyginant 6ias dvi 5mon4s matome veikos pelningumo mažėjimo tendencija, labiausiai išsiskiria b) įmonė, kadangi 2014 metais rodiklis tapo neigiamas, per metus jis nukrito apie 5 procentus. Taip atsitiko, todėl, kad įmonės pardavimų pajamos mažėjo ir veiklos pelnas 2014metais tapo minusinis. Tai galima daryti išvadas apie 2014 metus abiejų įmonių tokias: „Pieno Žvaigždės“ kiekvienas įmonės pardavimų euras atneša 0,0276 centų veiklos pelno, o “Rokiškio sūris“ kiekvienas įmonės pardavimų euras atneša 0,0032 centų veiklos nuostolio.

Bendrojo likvidumo rodiklis parodo įmonės sugebėjimą savo trumpalaikiu turtu padengti trumpalaikius įsipareigojimus. Iš pateiktų duomenų galima daryti išvadą, kad įmonės AB “Rokiškio sūris“ finansinė būklė pagal bendrąjį likvidumą yra labai gera, tai reiškia, kad 2014 metais vienas trumpalaikių įsipareigojimų euras dengė 2,72 trumpalaikio turto. Įmonės AB „Pieno Žvaigždės“ bendrojo likvidumo rodiklis parodo gan nepatenkinamą įmonės būklę.

3.4.4 Pirkėju skolų apmokėjimo laikas, dienomis

Pirkėjų skolų apmokėjimo laikas parodo mums per kiek dienų pirkėjai apmoka skolas. Įmonės AB „Pieno Žvaigždės“ situacija yra labai gera nes skolos yra gražinamos per 24 dienas. Pažvelgus į įmonės AB “Rokiškio sūris“ situaciją matome, kad skolos gražinamos 2014 metais per 57 dienas, o tai rodo tik patenkinamą įmonės būklę.

3.4.5 Vidutinis kreditorinio įsiskolinimo periodas, dienomis

Vidutinis kreditorinio įsiskolinimo periodas parodo per kiek įmonė gražina skolas kreditoriams. Įmonė AB „Pieno Žvaigždės“ gražina skolas per 25 dienas, tai yra gan gerai, kadangi patys iš pirkėjų skolas susigražina per 24dienas. Įmonės AB “Rokiškio sūris“ situacija yra prastesnė, kadangi 2014 metais įmonė kreditoriams sumoka skolas per 41dieną, o patys iš pirkėjų skolų gražinimo sulaukia per 57 dienas.

3.4.6 Atsargu apyvartumas, dienomis

Atsargų apyvartumas, dienomis parodo per kiek dienų bus realizuotos turimos atsargos, esant nurodytoms pardavimų apimtims. Lyginant įmones matome, kad 2012-2014 metų laikotarpių atsargų apyvartumas yra mažesnis įmonės AB „Pieno Žvaigždės“, o tai reiškia, kad ši įmonė greičiau realizuoja savo atsargas.

3.4.7 Nuosavo kapitalo apyvartumas

Galima daryti prielaidas, kad įmonė AB „Pieno Žvaigždės“ funkcionuoja ir auga geriau bei greičiau nei AB “Rokiškio sūris“. Dauguma santykinių rodiklių parodė įmonės AB „Pieno Žvaigždės“ labai gerą arba gerą finansinę būklę. Įmonė veikia pelningai, nors ir bendrasis, veiklos ir grynasis pelningumas yra mažėjantys 2012-2013 metais , tačiau įmonė 2014 metais atsigaudinėja ir toliau po truputį geriną finansinę būklę.

  • Finansai Kursinis darbas
  • Microsoft Word 235 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (2864 žodžiai)
  • Universitetas
  • Roberta
  • Pieno Žvaigždės analizė kursinis
    10 - 9 balsai (-ų)
Pieno Žvaigždės analizė kursinis. (2016 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/pieno-zvaigzdes-analize-kursinis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 14:56
×