Pieno žvaigždės


Įmonės charakteristika. Įmonės veiklos pobūdis, vieta, istorija. Vizija, misija, vertybės, strateginiai tikslai. Įmonės produktų vartotojų charakteristika. Pagrindiniai įmonės finansiniai rodikliai. Įmonės aplinkos veiksnių analizė. Įmonės išorinės (PESTE) aplinkos analizė. Vidinės aplinkos analizė. SSGG analizė (matrica). Aprūpinimas materialiniais ištekliais. Išvados ir pasiūlymai veiklos gerinimui. Literatūra.

„Pieno žvaigždės“ - tai akcinė bendrovė, įsteigta 1998 m. gruodžio 23 d. reorganizuojant ir jungiantis tuometinėms AB Mažeikių pieninė ir AB Pasvalio sūriai. Reorganizacijos, kurios rezultatas AB Pieno žvaigždės įkūrimas, būtinybė kilo sugriuvus planiniam Lietuvos ūkiui, po kurio AB Mažeikių pieninei pasidarė itin sunku organizuoti ir konkuruoti su kitomis pieno perdirbimo įmonėmis pardavimų srityje. 1997 m. AB Mažeikių pieninė itin aktyviai pradėjo ieškoti tinkamų jungimuisi partnerių. Nors iš pradžių svarstyta apie regionine geografija paremtą „žemaitišką“ junginį, kurį turėjo sudaryti Telšių, Klaipėdos, Šiaulių pieninės, tačiau derybos neįvyko dėl šiuose regionuose įsikūrusioms įmonėms gresiančio bankroto. Taigi, buvo pradėta derėtis su tuomet stipria Aukštaitijoje veikusia akcine bendrove „Pasvalio sūriai“ dėl įmonių reorganizavimo ir jungimosi.

2000 m. gruodžio 1 d. prie AB „Pieno žvaigždės“ prisijungė AB „Kauno pienas“, o 2004 m. gruodžio 8 d. – „Panevėžio pienas“, kurie garantavo sparčią AB „Pieno žvaigždžių“ plėtrą ir sėkmę.

Bendrovė „Pieno žvaigždės“, kuri yra viena didžiausių Lietuvoje pieno perdirbimo grupių ir garsėja kokybišku įvairių rūšių pienu, kefyru, sviestu, varške, jogurtu, pieniškais desertais ir fermentiniu sūriu, nuo pat pradžių dirbo sėkmingai ir stabiliai, augo (įmonės produktų prekyba šiuo metu užsiima penki regioniniai prekybos padaliniai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Mažeikiuose), daug investavo. Sėkmę garantavo didelio susitelkimo ir nuoširdaus bendro visų darbuotojų darbo rezultatas. Gerų rezultatų pasiekti padėjo ir užsispyrimas bei tikėjimas, kad tai, ką įmonė daro, yra teisinga, naudinga ir turi prasmę. Taip pat įmonės sėkmė priklausė ir nuo didelio noro tobulėti, nebijojimo klysti ir klaidas taisyti.

Kiekvienos įmonės sėkmingą veiklą lemia tai, kokie planavimo sprendimai yra priimami ir kaip jų laikomasi. Vizija, misija, vertybės, strateginiai tikslai – tai planavimo sprendimai, kurie sudaro tikslo siekimo modelį ir padeda įmonės darbuotojams, vadovams kryptingai siekti tikslo įgyvendinimo. Vykstant įmonių reorganizacijai bei susijungimo procesams, nuolat keitėsi akcinės bendrovės „Pieno žvaigždės“ vizija, misija, strateginiai tikslai, plėtėsi puoselėjamų vertybių sąrašas, tačiau šiandien visi išvardinti aspektai yra nusistovėję ir užtikrina sėkmingą organizacijos veiklą.

AB „Pieno žvaigždės“ vadovaujasi ir siekia išlaikyti tokias vertybes:

Įmonės vizijai, misijai įgyvendinti bei vertybėms palaikyti yra būtini strateginiai tikslai. AB „Pieno žvaigždės“ strateginiai tikslai yra šie:

4. Naudoti ir diegti naujausias technologijas, norint palaikyti produktų kokybę;

6. Formuoti patikimos įmonės, kuri atitinka aplinkosaugos ir veterinarijos reikalavimus, įvaizdį.

Finansinė analizė yra viena iš įmonės valdymo sistemos funkcijų, padedančių įmonės vadovams priimti įvairius valdymo sprendimus. Finansinė analizė padeda atskleisti įvairių įmonės veiklos sričių trūkumus, numatyti tokių trūkumų šalinimo ir įmonės veiklos efektyvumo didinimo priemones bei įvertinti įmonės materialinių, darbo ir finansinių išteklių racionalaus naudojimo vidinius rezervus ir galimybes. Finansinei analizei atlikti galima taikyti įvairias finansinės analizės rūšis, tokias kaip horizontalią, vertikalią ar finansinių santykinių rodiklių analizes. Visgi, bene daugiausiai informacijos teikianti yra finansinių santykinių rodiklių analizė, kurios metu analizuojami šie pagrindiniai įmonės finansiniai rodikliai: pelningumo, mokumo, apyvartumo ir skolų valdymo.

  • Logistika Analizė
  • Microsoft Word 52 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3035 žodžiai)
  • Zel
  • Pieno žvaigždės
    10 - 2 balsai (-ų)
Pieno žvaigždės. (2015 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/pieno-zvaigzdes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 17:57
×