Piešinys - raktas į vaiko vidinį pasaulį


Referato tema. Vaiko piešinių raida. Piešinys – diagnostikos priemonė. Piešinių tematika. Spalvos piešinyje. Juodos spalvos mistifikacija. Tėvų reakcija į vaikų piešinius. Literatūros sąrašas. Vaiku piesiniai. Lt tavovaikas ka byloja vaiko piesinys.


Gvildendama šią temą aš bandysiu pažvelgti į vaikų piešinius kitomis akimis. Mokėti „skaityti“ piešinius labai pravartu – piešinių simbolika ir jais perduodamos žinutės gali padėti suvokti atžalėlės jausmus, atpažinti charakterio savybes, suprasti psichologines problemas ir išgyvenamus tarpsnius. Gauta informacija man bus naudinga ir aktuali ne tik kaip mamai, bet ir kaip busimai pedagogei. Tad išsikėliau šiuos tikslus: išsiaiškinti kokia vaikų piešinių raida, kaip piešiniai gali tapti langu, pro kurį galima pažvelgti į vaiko vidinį pasaulį, suprasti, kaip jis jaučiasi, kokios pagalbos reikia, ar piešinys gali būti priemonė padedanti atskleisti vaiko psichologinį portretą ir, pagaliau, kaip į vaikų piešinius žvelgia tėvai.

Pamažu linijos tampa kryptingos, įgauna formą. Vaikas pradeda valdyti naująją priemonę. Vėliau ji taps tarpininku, padedančiu laisvai reikštis. Nedidelis dalis vaikų puikiai valdo pieštuką nuo trejų metų, o kitiems valdyti pieštuką tikras vargas.

Štai keletas trumpų vaiko piešinių raidos požymių.

Nuo 18- 2 metų: vaikas mėgsta keverzoti, ypač ant didelio formato. Vaikas pastebi, kad brėžiant ar spaudžiant atsiradusi žymė išlieka ilgam laikui. Taip jis pradeda piešti. Priemonę laiko suspaudęs delne, nelabai lengvai kordinuoja delne judesius.

Piešinių metodai ganėtinai gerai atskleidžia daugelį įvairių psihologinių ypatybių:

Skirtingai nuo daugelių kitų priemonių, piešinių diagnostikos metodikos gali būti taikomos daug kartų ir dažnai, tačiau neprarasti savo diagnostinės reikšmės.

Vaikas piešiantis saulę, greičiausiai yra optimistas. Su juo paprasta bendrauti. Jeigu nupieštos saulės spinduliai nevienodi, nelygūs, tokiam mažyliui gali būti sunku priimti svarbius sprendimus. Jeigu piešinyje atsirado didelių, sunkių debesų, galima spėti, kad jį slegią nerimas, baimė.

Detaliai nupieštos gėlės išduoda vaiko tvarkingumą, kruopštumą, didelį dėmesį detalėms. Nedidelis žiedelis ant ilgo koto gali rodyti tai, kad vaikas lengvai pažeidžiamas, turtingos vaizduotės.mokantis džiaugtis.

Stengdamasi išsiaiškinti, kaip tėvai reaguoja į vaikų piešimą, jų piešinius, ar jie stengiasi juos analizuoti, tėvams pateikiau po 3 klausimus su atsakymų variantais. Klausimus ir rezultatus pateikiau diagramose.

Taigi apklausa parodė, kad piešimas yra viena iš mėgstamiausių vaikų veikla. Tėvams, vaikų piešiniai – paslaptis, kurią nori pažinti ,tačiau daugumai trūksta žinių, įgudžių , kad galėtų „perskaityti“ vaiko palikta žinutę piešinyje.

Taigi – piešinys, panašus į bet kurią kitą žmogaus išraiškos formą, atskleidžia vaiko turtus tam, kas sugeba į viską pažiūrėti atsargiai ir atsakingai. Piešinį reikia priimti tokį, koks jis yra, vaizdą, nieko daugiau, tačiau tuo pat metu reikia žinoti, kad tas vaizdas yra sudėtingas rašymo būdas, kuris perteikia savo prasmės galią tik tiksliai jį analizuojant. Reikia atidžiai stebėti , kaip vaikas piešia ir ką jis ketina nupiešti, t.y.papasakoti mums istorija ir nieko daugiau, tame sumanyme atpažinti daugybę būdų, kuriais vaikas pasinaudoja, kad kitiems perteiktų savo jausmus, nuotaikas, svajones, konfliktus, baimes ir daug kitų dalykų , kurių nesugeba perteikti žodžiais.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 60 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2934 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rūta
  • Piešinys - raktas į vaiko vidinį pasaulį
    10 - 3 balsai (-ų)
Piešinys - raktas į vaiko vidinį pasaulį. (2016 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/piesinys-raktas-i-vaiko-vidini-pasauli.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:44
×