Pievagrybiai verslo planas


Santrauka. Įmonės pristatymas. Verslo idėja. Įmonės forma. Produkcija. Infrastruktūra. Trumpas investicijų apibūdinimas. Planuojamos investicijos. Reikiamos lėšos ir jų panaudojimas. Projekto įgyvendinimo planas. Darbuotojų analizė. Organizacinė struktūra. Vadovai. Darbuotojai. Technologijos, produktų ir paslaugų analizė. Naudojama technologija. Žaliavos. Patalpos. Įrengimai. Transportas. Prekės tobulinimas. Kainodara. Kainų politika. Produkcijos savikainos struktūra. Reklama ir rėmimas. Rinkos analizė. Rinkos apžvalga. Uab „Grybas“ SSGG analizė. Konkurencijos analizė. Rinkodaros strategija. Tiksliniai rinkos segmentai. Rinkos strategija. Pardavimų ir gamybos prognozė. Pardavimo prognozė. Finansinis rezultatas. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra.

Lietuva žemdirbystės kraštas. Auginami žiemkenčiai javai: rugiai, kviečiai, kvietrugiai. Vasariniai: avižos, miežiai ir kiti. Vasarinių javų šiaudai tinka tiek pašarui, tiek kraikui. Žiemkenčių javų šiaudų panaudojimas labai problematiškas. Jų smulkinimas ir užarimas brangus, o laukiamas efektas negaunamas.

Specialistų teigimu šiaudų svoris lygus prikuliamų javų svoriui. Ypatingai daug javų užauginama Kėdainių, Pasvalio, Joniškio, Marijampolės rajonuose.

Vienas iš perspektyviausių žiemkenčių javų šiaudų panaudojimo būdų – pievagrybių (šampinjonų) auginimas. Dabar Lietuvoje yra daug nenaudojamų fermų pastatų pritaikytinų pievagrybių auginimui.

Išsivysčiusiose Vakarų šalyse pievagrybių sunaudojimas skaičiuojamas kilogramais vienam gyventojui. Lenkų mokslininkų duomenimis 2001 metais Vokietijoje vienam gyventojui teko 6,48 kg pievagrybių per metus, Prancūzijoje – 4,9kg, Olandijoje ir Danijoje – 4,65kg, Lenkijoje – 2,93kg. Lietuvoje vos keletą gramų.

Įvertinus aukščiau minėtus faktus numatoma Kėdainių rajone, Aristavoje, pastatytą tipinę, bet neeksploatuotą karvidę pritaikyti pievagrybių auginimui.

Kėdainių rajonas pasirinktas neatsitiktinai: gausu žiemkenčių javų šiaudų, nedideli atstumai iki Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Rygos. Kėdainiuose yra viena iš stabiliausiai dirbančių konservų pramonės įmonė, eksportuojanti savo produkciją į Rytus, taip pat yra trąšų gamykla gaminanti statybinį ir fosforo gipsą.

Kėdainių kraštas - agurkų augintojų kraštas. Panaudotas grybų auginimui substratas yra vertingiausia trąša įvairių daržovių auginimui, ypač agurkų.

Senoje karvidėje galima bus įrengti pilną pievagrybių auginimo technologiją: substrato fermentaciją ir pasterizaciją, 10 auginimo kamerų po 200 m2 sėjamo ploto, dangos (durpių) skyrių, buitines ir administracines patalpas. Priestatas reikalingas katilinės įrengimui. Katilinėje bus deginamos medienos atliekos – pjuvenos.

Dabar Lietuvoje pievagrybių (šampinjonų) auginimas yra vienas pelningiausių ir perspektyviausių verslų žemės ūkyje. Palyginus su kitais verslais, jo privalumai yra:

Vietiniai augintojai užsiimantys pievagrybių auginimu labai lėtai vysto gamybą, nes dažniausiai tai būna nepagrindinis jų darbo objektas. Jų derliai neviršija 5-6 kg/m2.

Grybų auginimo įmonės rekonstrukciją planuojama pradėti tik gavus kredito liniją. Esant reikiamam finansavimui turimos fermos pritaikymas pievagrybių auginimui būtų atliktas per 7-erius mėnesius (t.y. fermentacijos, pasterizacijos skyrių, 10 auginimo kamerų po 200 m2 sėjamo ploto paruošimas). Ir per 6–8 mėnesius būtų visiškai įsisavintas pievagrybių auginimas.

Užauginta produkcija bus realizuojama mažmeninės prekybos, konservų pramonės įmonėms. Vasarą, sumažėjus konkurentų užauginamos produkcijos pasiūlai, pievagrybiai bus paskirstomi po visą Lietuvą.

UAB „Grybas“ bus juridinis asmuo, komercinė įmonė, turinti UAB teisinę formą. Steigiant įmonę, bus sudaroma steigimo sutartis, nes ją steigia ne vienas asmuo.

UAB „Grybas“ įstatinis kapitalas padalytas į dvi dalis, vadinamomis akcijomis. UAB „Grybas“ yra ribotos civilinės atsakomybės asmuo. Steigiant UAB turtas yra atskirtas nuo akcininkų turto. Bendrovė už savo prievoles atsako savo turtu. Steigiant UAB „Grybas“ įstatinio kapitalas bus 10 tūkst. Lt. UAB akcijos nebus platinamos, jomis neprekiaus viešai.

Bus auginami įvairių rasių pievagrybiai (šampinjonai) , t. y. balti ir rudi pievagrybiai bei kreivabudės. Taip pat ir nepagrindinė produkcija – aukštos kokybės trąša (substratas).

Visi produktai bus geros kokybės. Bendrovės produkcija nesiskirs nuo kokybiškų konkurentų gaminių.

Mūsų produkcija turėtų būti perkama dėl savo aukštos kokybės, patogaus ir pigaus fasavimo. Taip pat, mūsų firmą turėtų atrasti pastovūs klientai, kuriems svarbu, kad produkcija būtų tiekiama visus metus.

Pasikeitus pirkėjų poreikiams, (kurie turėtų tik augti, jeigu pažvelgtume į kitas Europos valstybes) galėtume nesunkiai reguliuoti tiekiamų pievagrybių (šampinjonų) rūšis, tai yra keisti jų dydį ir tikimą tolesniam perdirbimui. Taip pat galima būtų mažinti kainą.

Gamybos vieta pasirinkta netoli nuo žaliavų tiekėjų. Kėdainių kraštas pasižymi dideliu žiemkenčių derlingumu. Jų šiaudai yra pagrindinė žaliava. Tiekėjais galėtų būti ūkininkai ar žemės ūkio bendrovės. Mūsų buvimas ir noras pirkti jų produkciją jiems bus priimtinas, nes žiemkenčių šiaudų panaudojimas gana problematiškas. Kėdainiuose gaminamas gipsas reikalingas substrato ruošimui.

Patogi geografinė padėtis realizacijai. Netoli yra „Kėdainių konservų“ fabrikas. Iš čia atsiveria keliai į Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Palangą (realizacijai vasara), Jonavą, Ukmergę ir eksportui į Latviją.

Atvesti asfaltuoti keliai, kurie yra geros būklės.

Lietuvoje nėra daug grybų auginimo specialistų. Pasirinktame regione yra augalininkystės tyrimų institutas, kurio darbuotojus sudomins atsiradusios laisvos, gerai apmokamos darbo vietos. Mažas užimtumas garantuos darbininkų norą dirbti perspektyvioje verslo įmonėje. Pasirinktieji darbininkai bus apmokomi. Jų darbo užmokesčiai nebus dideli, nes kaimo žmonių uždarbis nedidelis. Tik vystantys produktyviai gamybai bus didinami atlyginimai.

  • Microsoft Word 57 KB
  • 2015 m.
  • 25 puslapiai (4288 žodžiai)
  • Universitetas
  • Asta
  • Pievagrybiai verslo planas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pievagrybiai verslo planas. (2015 m. Kovo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/pievagrybiai-verslo-planas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 11:28
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo