Pigių skrydžių bendrovių perspektyvos


Įžanga. Istorija. Mažų sąnaudų oro linijų bendrovių įtaka oro transporto rinkoje. Verslo modelis. Mažų sąnaudų skrydžių bendrovių privalumai. Keleivių judėjimo srautai įtakoti pigių skrydžių bendrovių. Pigių skrydžių bendrovių situacija krizės metu. Pigių skrydžių bendrovės Lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Mažų sąnaudų oro linijų bendrovė iš esmės gali pasiūlyti tik vietą lėktuve. Tokiose bendrovėse pigius bilietus galima gauti tik juos užsirezervavus iš anksto, kitu atvėju keliauti tokiomis oro linijų bendrovėmis kainuoja tiek pat arba tik minimaliai mažiau nei keliaujant su tradicinėmis oro linijų bendovėmis. Be to stengiantis padidinti vietų keleiviams ir kuo efektyviau išnaudoti vietą salone yra atsisakoma komforto, bei kitų privalumų suteikiamų skrendiant su tradiciniais vežėjais. Dar vienas trūkumas kalbant apie mažų sanaudų oro linijų bendroves yra tas, jog jos renkasi oro uostus, kurie toliau nuo didžiųjų miestų centrų. Tai šioms bendrovėms leidžia sutaupyti daug lėšų, tačiau sukuria paildomų nepatogmų ir išlaidų, šių bendrovių klientams. Nepaisant visų šio verslo modelio trūkumų, visgi svarbiausias dalykas dėl ko klientai renkasi šias bendroves yra mažos kainos. Tačiau būtų neteisinga teigti, kad pigių skrydžių bendrovės gali pakeisti reguliarių skrydžių bendroves, bet pigių skrydžių bendrovių atsiradimas teigimai paveikė kainų politiką reguliarių skrydžių bendrovėms. Oro linijų gigantės norėdami turi įvesti naujas tarifų sistemas ir įvesdami mažesnes kainas, norėdami išlaikyti klientūrą.

Šiame darbe bus apžvelgiami mažų sąnaudų oro bendrovių verslo modeliai, jų veikimo principai, įtaka oro transporto rinkoje, populiariausios minėto tipo skrydžių bendrovės Lietuvoje, bei jų perspektyvos netolimoje ateityje.

Mažų sąnaudų oro linijų bendrovių įtaka oro transporto rinkoje

Sparčią mažų sąnaudų oro linijų bendrovių plėtrą įtakoja, jų mokėkimas prisitaikyti rinkoje. Šių įmonių veikimas yra paremtas pašalinant nepasiteisinusias paslaugas ar tarifų sistemas į naujas bei patrauklesnias. Taip stengiamasi pritraukti kuo daugiau klientų ir taip padidinti savo pajėmas.

•nėra išankstinės tam tikros vietos rezervacijos

•mažesnės išlaidos inventoriaus priežiūrai ir personalo mokymams

•galimybė užsakinėti bilietus telefonu ir internetu

Visgi lyginant su geriausių oro linijų bendrovių TOP 100 tarp pigių skrydžių pirmauajanti AirAsia užima tik 25 vietą. Tai parodo, kad visgi didžiausią dalį oro transporto rinkos užiima tradicinės skrydžių bendrovės.

Mažų sąnaudų skrydžių bendrovių įsiveržimas į rinką įtakojo oro transporto rinkos liberavizavimą. Pirmiausia atsirado dideli srautai į mažesnius ir nuošalesnius oro uostus. Šiems oro uostams atsinaujinant ir plečiantis didieji oro uostai taip pat privalėjo pasitempti ir pagerinti savo teikiamų paslaugų efektyvumą bei padino konkurencingumą. Pigių skrydžių oro linijų bendrovės, suteikia galimybę keliauti lėktuvu, labiau prieinamomis kainomis. Atsiradus didesniems keliautojų srautams, atsiradanda poreikis kurti naujas darbo vietas, kas skatina ir ekonomikos augimą.

Europos oro eismo rinkos liberalizavimas ir mažų sąnaudų oro skrydžių bendrovių verslo sėkmė atsispindi grafike.

Dar 1999 metais Europoje keleiviai pripažino visas pigių skrydžių bendroves ir jų teikiamą naudą. Tai galima matyti iš vis didėjančių keleivių pervežimo skaičiaus kiekvienais metais. Vidutinis augimas matomas grafike sudaro net 45%.

Ši diagrama rodo keleivių judėjimą tarp Jungtinės karalystės ir Europos 1991-2013 metais. Ši diagram šiek tiek stebina įvertinant pigių skrydžių bendrovių privalumus. Buvo galima tikėtis nuolatinio augimo, tačiau per 13 metų srautai buvo ne kartą neigiami. Tam paaiškinti yra tokiomis priežastimis, kaip ekonominė krizė tiriamuoju laikotarpiu, terorizmas, stichinės nelaimės, tokios kaip vulkanų išsiveržimai.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 686 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3059 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donatas
  • Pigių skrydžių bendrovių perspektyvos
    10 - 2 balsai (-ų)
Pigių skrydžių bendrovių perspektyvos. (2016 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/pigiu-skrydziu-bendroviu-perspektyvos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 01:22
×