Pigmentacijos sutrikimai


Pigmentacijos sutrikimai. Pirminė hipermelanozė. Pasieninis apgamas. Strazdanos. Perioralinis dermatitas. Kosmetinės ir medikamentinės priemonės. Pigmentiniu dėmiu šalinamas. Hipermelanozė. Hiperpigmentacija. Melasma. Informacijos šaltinių sąrašas.


Viena iš aktualiausių problemų dermatologinėje kosmetikoje tai - odos pigmentacijos pažeidimai. Tai daugialybė etiologinė ir patologinė grupė susirgimų ir sindromų rezistencinėjė tradicinėje terapijoje.

Žmogaus odos spalva priklauso nuo joje esančių dažomųjų pigmentų iš kurių pagrindinis yra melaninas. Pigmentacija priklauso nuo melanino tipo ir kiekio, kraujagyslių padeties, karotoninų ir nuo epidermio sluoksnio. Odos pigmentacija dažniausiai yra rezultatas padidėjusio melanocitų kiekio ar aktyvumo. Melanino dažnai padaugėja epidermyje naudojant „wood lamp“ terapija, kadangi pačioje odoje nedaugėja. Melanino vaidmuo odos pigmentacijoje akivaizdus pas baltaodžius ir neidegusius žmones, galima įstikinti pasižiūrėję į žmonių odą sergančių Albinizmu arba Baltme(Vitiligo). Todėl lokalus hiper melanino nebūvimas reiškia rimtą kosmetinį defektą, kuris neretai traumuoja žmogaus psichiką.

Kad kosmetinis įsikišimas neatneštų žalos ir būtų efektyvus, būtina gerai pritaikyti veikimo mechanizmo procesą ir priemones, kurie būtų panaudoti kiekvienam atvėjui. Melanocitai- tai dideles atsinaujinančios ląstelės, kurios yra bazaliniame sluoksnyje. Keratinocitai sintetina melanino serijas pasekančias rūgščias reakcijas paversiančias tiroziną. Prie rūgščios terpės produktai polimerizuojasi į rudą ir juodą pigmentą tai yra eu melaniną. Juodoje odoje melaninas pasiskirsto vienodai po visą epidermį nuo bazalinio iki raginio sluoksnio, o viduje kiekviena keranocito- didelio pavidalo elipsinės formos melonosomos tvirtai padengiančios centrinę ląstelę, o europiečių odoje melanosomalinis kompleksas pagrinde susitelkia bazaliniame sluoksnyje ir ne tolygiai keratinocituose.

Praktinėje kosmetologo veikloje neretai uždegiminė hiperpigmentacija prie odos uždegimo pasirodo azoto oksidas(NO) kuris sintetinasi į makrofagocitus ir amino rūgštis argininus. Makrofagai taip pat gamina didelį kiekį aktyvaus deguonies- superoksidą ir vandenilio peroksidą.Prie azoto oksido aktyvios formos deguonis sudaro labia toksines molekules, pagal invitro (bandymas kuris atliekamas negyvoje, dirbitinėje sistemoje) sąlygas rodo kad rūgšties DIGIDROKSINDOLIKARBONATO būvimas slopina amino (NO) idukuotos oksidacijos rekcijas, tokią kaip alfa- tokeferolio oksidacija. Išsiskiriant oksido azotui kaupiasi ir gaminasi tamsus pigmenta, , prie bendros pigmentacijos pažeidimo klasifikacijos nėra jų aprašo pagal pavadinimus “diskrominis” ir “melonoderminis”, grupuojama pagal skirtingus požymius:

Intensyvaus dažymo- hyper ir hipo akrominiai, pagal odos nudažymo patologinę charakteristiką, susijusi ir pažeidimų sintezė tik malanino terminą tikslingiau naudoti - malanozė.Tarptautinėje praktikoje priimta įvairūs klinikinių pažeidimų variantai melanomos susidarymas, odos nusidažymo stiprumuas vadinasi hipermelanozonomis, tarp kurių išskiria pirminis ir antrinės formos:

Paveldima hipermalanozė: Strazdanos. Melanizmas. Peutz-Jeghers-Touraine sindromas (Peutzo ir Jegherso sindromas- tai Peutzo ir Jegherso sindromas yra reta autosominiu dominantiniu bûdu paveldima liga, susijusi su dauginiais þarnyno polipais ir pigmentinëmis mukokutaninëmis dëmelëmis) .

Įgytos hipermalanozos, organinės hipermelanozos: chloazma ir melazma ir linijinė kaktos pigmentacija. Pigmentinis burnos dermatitas karotinodermija. Difuzinė hiperpigmentacija: Adisono liga ir kitos endokrininės melodermijos, demėtoji pigmentija dedervinė veido ir kaklo, medikamentinis melonodermitas ,parazitinė melonodermija. Antrinės hipermelanozės: Poinfekcinė melonodermija, sifilinė melonodermija, tuberkuliozinė melonodermija, priešuždegiminė melonodermija, raudonoji plokščioji dedervinė(kerpligė lišai). Organinis nerodermitas, mazginiai niežai, sklerozinis dermatitas, sklerodermija, Dilgelinė, egzema,

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2705 žodžiai)
  • Kolegija
  • Brigita
  • Pigmentacijos sutrikimai
    9 - 2 balsai (-ų)
Pigmentacijos sutrikimai. (2016 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/pigmentacijos-sutrikimai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 02:14
×