Pigmentinių dėmių šalinimas


Pigmentinių dėmių šalinimas. Odos spalva priklauso nuo keleto faktorių. Pigmento sutrikimai. Pigmentinių dėmių dažniausiai atsiranda dėl funkcinių pakitimų ląstelėje. Depigmentacija gali būti pasiekta. Depigmentacijos agentai tirozinazės inhibitoriai. Flavonoidai. Melanosomų – transmiterių slopintojai. Melanocitų – citoksiniai agentai. Antioksidantai – paveikia melanino gamybą. Rūgščių savybės. Netaikoma. Rekomendacijos po procedūros. Deimantinė, krystalinė dermabrazija kaip pigmentinių dėmių šalinimo būdas. Pigmentinių dėmių šalinimas lazeriu. Pirmas lazeris, kuris buvo sukurtas buvo skirtas pigmento pašalinimui. Šviesinantis ingridientai kosmetikoje. Naudota literatūra.


Tirozinazės aktyvumo reguliavimu (slopinimu) Melanocitų aktyvumo slopinimu Įsiterpimas į melanosomų susikaupimą ir pasiskirstymą keratinocituose ir pagreitintas pigmentuotų keratinocitų pokytis.

Hidrohinonas – priemonė veido spalvai išlyginti ir atsikratyti dėmių. Pasiekia savo veikimo rezultatą nuslopinus tirozinazę ar remiantis melanocitų citoksiškumu. Žinomas dar kaip sukeliantis abipusį slopinimą, ląstelinis metabolizmas paveikiant DNA ir RNA sintezę. Efektyvus kombinuojant su tretinoino,glikoline, kojine ar azelaino rūgštimis. Dėl mutageniškų padarinių uždraustas Europoje nuo 2000, Azijoje jo naudojimas kontroliuojamas. Aloesinas – yra C-glikosiliuotas chromas natūraliai išgautas iš aloe veros. Veikimo principas remiasi abiejų slopinimu tirozinazės hidroksilacija į DOPA ir DOPA oksidacijos į DOPĄ chinoną, kas slopina melanino gamyba melanocituose. Arbutinas – natūraliai pasireiškiantis B-D-glucopyranoside, kuris susideda iš molekulės HQ susietos su gliukoze. Veikimo mechanizmas remiasi labiau melasnosominės tirozinazės aktyvumo slopinimu, nei numalšinimas tirozinazės išraiškos ir sintezės. Bet jo kaip agento naudingumas moksliškai dar yra neaiškus.

Ramulus mori ekstraktas – pasižymi didžiuliu odos balinančiu efektu, kuris pasireiškia tirozinazės slopinimu ir melanino sintezės B-16 melanomos ląstelėse slopinimu. Remiantis tyrimais nepstebėtas toksiškumas ar kiti nepageidaujami poveikiai. Elagic rūgštis – išgaunamas iš braškių, eukalipto, žaliosios arbatos. Veikia kaip tirozinazės slopintojas ir apsaugo nuo UV pigmentacijos. Hidroksikumarinas – yra laktonas iš fenyl – propanoido rūgšties su H – benzopyranono branduoliu.

  • MS PowerPoint 101 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (1989 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jolanta
  • Pigmentinių dėmių šalinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Pigmentinių dėmių šalinimas . (2018 m. Sausio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/pigmentiniu-demiu-salinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 19 d. 17:31
×