Pilates


Įvadas. Trumpa pilateso istorija ir samprata. Pilateso ir jogos skirtumai. Pilateso pratimų pranašumai. Kam naudingas pilateso metodas. Pilateso metodo privalumai. Pilateso pratimų atlikimo principai. Pilateso pratimų atlikimo būdai. Pilateso pratimų pavyzdžiai. Pilateso nauda sveikatai.


Pilateso treniruotėse yra apie 500 pratimų, įkvėptų meninės gimnastikos, jogos ir baleto. Visi jie pagerina lankstumą, jėgą, pusiausvyrą ir kūno sąmoningumą.

1920 m. Joseph Pilates pristatė savo pratimų metodiką į Ameriką, kaip būdą padėti nukentėjusiems nuo traumų sportininkams ir šokėjams greičiau išgyti ir grįžti į normalų ritmą. Nuo tada Pilateso treniruotės buvo pritaikytos žmonių bendruomenėje.

Tradicinių treniruočių metu daugiausia treniruojami vis tie patys raumenis. To pasekoje, silpni raumenys ir lieka silpnesni, stiprūs raumenys tampa dar stipresniais. Rezultatas yra raumenų disbalansas. Jis gali būti nugaros skausmų priežastimi. Pilateso pratimai padeda tolygiai treniruoti visą kūną, net kulkšnių ir pėdų. Svarbu, kad visas raumenynas būtų vienodai subalansuotas.

Tai proto ir kūno treniruotės. Svarbus yra dėmesio sutelkimas kvėpavimui. Tinkamas kvėpavimas, teisingas stuburo ir dubens derinimas, ir koncentracija yra esminiai dalykai. Kvėpavimas yra labai svarbus, padeda vykdyti judesius su didžiausia galia ir efektyvumu. Taip pat, svarbu yra tai, kad mokantis tinkamai kvėpuoti, galima sumažinti stresą. Reikia atsipalaiduoti, susitelkti į mankštą, tai yra „būti šia ir dabar“.

Turintiems sveikatos problemų. Pilateso mankšta dažnai rekomenduojamas žmonėms, kenčiantiems nugaros, sąnarių, stuburo skausmus.

Pilateso naudą galima pajausti daugelyje kasdieninių situacijų, atliekant namų ruošos darbus, vaikštant, sėdint, keliant sunkius daiktus ir kita.

padidėjęs raumenų stiprumas ir tonas (ypač pilvo raumenų, nugaros, klubų ir sėdmenų),

Pilateso pratimus galima atlikti, naudojant savo kūno svorį, ant kilimėlio, arba su įvairios įrangos pagalba.

Norint gauti maksimalią naudą, reikia padaryti pilates pratimų bent du ar tris kartus per savaitę. Tada jau bus galima pastebėti, kad laikysena pagerėjo po 10 - 20 sesijų.

Treniruotę sudaro lėti judesiai, tam tikra serija pratimų, naudojant pilvo kontrolę ir tinkamą kvėpavimą. Kiekvieno pratimo metu tinkama laikysena yra svarbesnė nei pakartojimų skaičius ar judesių perkėlimas.

Treniruotę reikėtų pradėti ramioje aplinkoje nuo nesudėtingų pratimų (kurie yra metodo pagrindas), palaipsniui įtraukiant vis sudėtingesnius.

Šie pilateso pratimai pradedantiesiems yra skirti pagerinti laikyseną, pusiausvyrą, lankstumą ir stiprumą.

  • Kūno kultūra Referatas
  • Microsoft Word 797 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3006 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jurate
  • Pilates
    10 - 2 balsai (-ų)
Pilates. (2017 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/pilates.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 08:39
×