Pilateso nauda krepšiniui


Pilateso nauda krepšiniui. Įvadas į pilatesą. Pilatesas - treniruočių. Traumos krepšinyje. Krepšinis yra viena įdomiausių tačiau ir sudėtingiausių sporto šakų. Treniruotės. Treniruocių metu yra patiriami dideli fiziniai krūviai. Pilateso nauda. Stabilizuojama juosmeninė stuburo. Prieš treniruočių pradžią ar rungtynes. Krepšiniui taikomi pilateso tempimo pratimai. Yra du lankstumo (judesių laisvumo) tipai Statinis Dinaminis. Rankos. Šie pratimai mobilizuoja pečių lanko raumenis. Nugara. Šie pratimai paruošia nugaros raumenis darbui. Kojos. Šie pratimai mobilizuoja kelio sąnarius. Statinis tempimo būdas. Statinį tipą apibūdina pasyvus visos amplitudės (iki maksimalios sąnario judesio amplitudės) judesys. Dinaminis tempimo būdas. Dinaminis lankstumas (judesių laisvumas) – tai judesys. Apibendrinimas. Galima teigti, jog pilateso pratimai padeda krepšininkams išvengti traumų. Naudota literatura. Higgins.

Treniruocių metu yra patiriami dideli fiziniai krūviai. Kaip žinoma profesionalūs sportininkai treniruojasi labai daug, o tai ir yra dažniausia traumų pasekmė. Dideli fiziniai krūviai per treniruotes nėra sveika nugarai “ Pagrindinė traumų priežastis yra besaikis fizinio krūvio aktyvumas “(Майкели и Дженкинс, 1997). Pilatesas yra naudojamas ir reabilitacijoje, tačiau šių pratimų tikslas yra aktyvuoti giliuosius raumenis. ( Macedo et al. 2009).

Prieš treniruočių pradžią ar rungtynes, kineziterapeutai dažnai taiko pilateso pratimus, siekiant aktyvinti raumenis, sąnarius, raiščius. Šie pratimai padeda išvengti įvairių traumų, bei paruošia sportininkus aktyviai veiklai. Pilateso metodo tikslas yra aktyvinti raumenų jėgą. (O’Brienet al. 2007 ) Apšilimas yra labai svarbus ne tik sportininkų saugumui, bet ir jų demonstruojamiems rezultatams.

Šie pratimai mobilizuoja pečių lanko raumenis, kurie yra svarbūs kamuolio varymui, metimui, blokavimui.

Šie pratimai paruošia nugaros raumenis darbui. Padeda išvengti traumų besilenkiant, griūnant, atliekant staigius juosmens judesius.

Šie pratimai mobilizuoja kelio sąnarius, kirkšnis, bei kojų raumenis. Padeda staigiau, vikriau judėti aikštėje, aukščiau pašokti į viršų, bei be abejo apsaugo nuo traumų.

  • Sveikata Skaidrės
  • MS PowerPoint 1290 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (508 žodžiai)
  • Matke
  • Pilateso nauda krepšiniui
    10 - 3 balsai (-ų)
Pilateso nauda krepšiniui. (2014 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/pilateso-nauda-krepsiniui.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:29
×