Piliakalniai


Daumantu piliakalnis. Burbiškių piliakalnis. Referatas apie medviegalio piliakalnį. Piliakalniai referatai. Nemokami referatai apie medvėgalio piliakalni. Referatas kernave. Referatas apie kryziu kalna. Referatas apie kernaves piliakalnius. Piliakalniai dažniausiai buvo įrengiami. Kernaves piliakalnio skaidres.

Turinys. Įžanga. Kernavės piliakalniai. Jurgaičių (Daumantų) piliakalnis (Kryžių kalnas). Punios piliakalnis. Papilės piliakalnis. Seredžiaus piliakalnis(palemono kalnas). Pilaitė. Medvėgalio piliakalnis. Burbiškių piliakalnis. Išvados. Naudota literatūra.

Piliakalniai - įtvirtintų senųjų gyvenviečių, dažnai ir pilių, vietosjie būdingi daugeliui genčių ir tautų. Lietuvoje kai kurie piliakalniai buvo teritorinių vienetų (sričių, žemių) centrai, kelių apsaugos tvirtovės. Piliakalniai dažniausiai buvo įrengiami upių, slėnių arba pelkių juosiamose kalvose, krantų kyšuliuose. Šlaitai statūs, viršuje įvairaus pavidalo aikštelės. Šlaituose ir aikštelių pakraščiuose buvo įtvirtinimai: pylimai, grioviai, įvairios užtvaros. Aikštelėje buvo statomi gyvenamieji namai, ūkiniai pastatai, išliko kultūrinis sluoksnis. Papėdėje įsikurdavo gyvenvietės. Apie piliakalnius pasakojama daug padavimų.

šiandien Lietuvoje yra apie 450 vėlyvųjų piliakalnių – daugelyje jų viduramžiais stovėjo medinės pilys. Iš viso 1000 – 1500 piliakalnių.

Liepos d. Kinijoje, suzhou mieste, 28-osios pasaulio paveldo komiteto sesijos metu kernavės archeologinė vietovė buvo įtraukta į unesco pasaulio paveldo sąrašą. Nominacinė byla unesco pasaulio paveldui buvo rengiama dvejus metus. Siekiant atitikti keliamus reikalavimus buvo sutvarkyta rezervato tesinė bazė, pakoreguotos teritorijos ribos, įkurta direkcija.

  • Microsoft Word 883 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (1957 žodžiai)
  • Amanda
  • Piliakalniai
    10 - 2 balsai (-ų)
Piliakalniai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/piliakalniai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 16:37
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo