Piliečiai ir užsieniečiai


Viesojo administravimo sistema bulgarijoje. Administracines teisines pilieciu padeties savoka. Uzsienieciu administracinis teisinis statusas. Administracines teisines pilieciu padeties samprata. Bulgarijos viesasis administravimas. Aministracinis teisinis pilietis. Pilieciu konstitucines padeties raida. Administracinis teisinis statusas. Administracine teise ir pilieciai. Uzsienieciu samprata.

Piliečiai ir užsieniečiai. Administracinės teisinės piliečių padėties sąvoka. Piliečių administracinis teisnumas ir veiksnumas. Pagrindinės piliečių teisės, laisvės ir pareigos viešojo administravimo srityje. Administracinės teisinės piliečių teisių ir laisvių garantijos, viešojo administravimo institucijų vaidmuo, užtikrinant piliečių ir užsieniečių administracinį-teisinį statusą. Užsieniečių administracinis teisinis statusas.

Piliečio teisinė padėtis - tai teisės normomis sureguliuotų įvairių ryšių ir santykių tarp piliečio, valstybės ir visuomenės, visuma. Skiriamas bendras (konstitucinis) ir specialus (šakinis) teisinis statusas (teisinė padėtis). Bendrojo teisinio statuso turinį (konkrečias piliečių teises bei pareigas) apibrėžia konstitucinės normos. Šias teises ir pareigas detalizuoja, konkretizuoja bei išplečia daugelis kitų įstatymų ir poįstatyminių aktų, priklausančių įvairioms teisės šakoms. Šiuo atveju kalbama apie specialųjį teisinį statusą, Apie piliečio teisinę padėtį pagal atskiras teisės šakas - administracinį teisinį, civilinį teisinį, baudžiamąjį teisinį statusą ir pan. Taigi tarp bendrojo ir specialiojo teisinio statuso egzistuoja labai glaudūs ryšiai. Specialiojo teisinio statuso pagrindą nustato atitinkamos konstitucinės normos, kurios detalizuojamos ir konkretizuojamos kitomis atitinkamos teisės šakos normomis. Pastarosios paprastai vadinamos išvestinėmis (iš konstitucinių) normomis. Be šių, Išvestinių normų, šakinį (specialųjį) teisinį statusą neretai nustato ir kitos, vadinamosios savarankiškosios normos.

Piliečio administracinė teisinė padėtis — tai administracinės teisės normomis sureguliuotų įvairių ryšių ir santykių tarp piliečio, valstybės ir visuomenės, pasireiškiančių valstybinio valdymo sferoje, visuma.

Piliečių administracinio teisinio statuso apimtis labai plati. Jo pagrindą sudaro daugelis konstitucinių teisių, laisvių bei pareigų, kurias sukonkretina bei detalizuoja kitos administracinės teisės normos. Be to, nemaža piliečių teisių ir pareigų nustatoma savarankiškai administracinės teisės normomis, , skirtingai nuo išvestinių teisių ir pareigų, jos neturi betarpiško ryšio su konstituciniu teisiniu statusu. Administracinės teisės normos reguliuoja įvairius piliečių santykius su valstybės valdymo institucijomis, organizacijomis bei valstybės tarnautojais, nevyriausybinėmis organizacijomis bei jų atstovais, turinčiais valstybinio pobūdžio valdingus įgalinimus, nustato piliečių teises ir pareigas valstybinio valdymo srityje. Pažymėtina ir tai, kad nemaža dalis kitų piliečių teisių ir pareigų, reguliuojamų kitų teisės šakų normomis, realizuojamos valstybinio valdymo sferoje. Šiais atvejais dažniausiai vadovaujamasi valstybinio valdymo principais bei metodais ir taikomos administracinės teisinės jų realizavimo garantijos.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2011 m.
  • 5 puslapiai (2422 žodžiai)
  • Piliečiai ir užsieniečiai
    10 - 1 balsai (-ų)
Piliečiai ir užsieniečiai. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/pilieciai-ir-uzsienieciai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:50
×