Piliečių dalyvavimas savivaldybėje


Įvadas. Viešasis administravimas savivaldybėje. Viešasis administravimas, vietos savivalda. Šilutės rajono savivaldybė. Piliečių dalyvavimas savivaldoje. Piliečių dalyvavimas. Piliečių dalyvavimas savivaldybėje. Išvados. Literatūra.


Temos aktualumas. Piliečių dalyvavimas savivaldybių viešajame administravime yra labai aktuali tema, nes jų dalyvavimas viešojo administravimo procese yra labai reikšmingas tiek piliečiams, tiek visai savivaldybei.

Temos naujumas. Ši tema nėra nauja. Piliečiai jau seniai mažiau ar daugiau dalyvauja šiame procese, blogiausiu atveju bent jau vienoje dalyvavimo formoje -rinkimuose.

Temos problema. Savivaldybės nelabai kreipia dėmesio į mažos grupelės aktyvių piliečių mėginimus įtakoti jų sprendimus, be to didžioji dalis piliečių šioje srityje yra labai pasyvūs, net paprasčiausioje dalyvavimo formoje – rinkimuose piliečiai dalyvauja gana pasyviai. Stinga būdų ir pastangų piliečių dalyvavimo aktyvinimui.

Darbo objektas – Piliečių dalyvavimas Šilutės rajono savivaldybės viešajame administravime.

Darbo tikslas – išanalizuoti piliečių dalyvavimo Šilutės rajono savivaldybės viešajame administravime galimybes.

Susipažinti kas yra viešasis administravimas, savivalda, bei kokia yra Šilutės rajono savivaldybė

Išanalizuoti piliečių dalyvavimą Šilutės rajono savivaldybėje, bei su tuo kilusiasproblemas .

Tyrimo metodai. Rašto darbas parašytas remiantis moksline literatūra, įstatymais, savivaldybės teikiama infrmacija.

Savivalda Šilutės rajono savivaldybėje, kaip ir daugelyje kitų susideda iš atstovaujamosios valdžios, tai yra Šilutės rajono savivaldybės tarybos, kuri susideda iš dvidešimt penkių tarybos narių, mero, mero pavaduotojo. Taip pat iš vykdomosios valdžios - administracijos direktoriaus.

Kuo toliau, tuo daugiau yra stengiamasi piliečius įtraukti į valstybės valdymą. Yra išskiriamos kelios piliečių dalyvavimo formos, kurias skirsto į dvi grupes. Tai „1) Tiesioginės formos (dalyvavimas rinkimuose, vietos gyventojų apklausose, susirinkimuose, savivaldos programų rengimas, peticijų, skundų, prašymų teikimas ir pan.). 2) Netiesioginės formos (valdžios atstovų galimybė išsiaiškinti nuomonę per masines informavimo priemones, nuomonių apklausas ir pan.)“ Iš šių apibrėžimų matome, kad netiesioginio piliečių dalyvavimo formos parodo valdžios pastangas įtraukti piliečius į sprendimų priėmimą. Čia nuo jų priklauso kiek bus suartėta su piliečiais. Tiesioginės piliečių dalyvavimo formos atskleidžia pačių piliečių požiūrį į jų prisidėjimą prie valstybės valdymo. Šioje srityje valdžia nelabai gali įtakoti piliečių įsitraukimą į valdymą, čia jau individualiai priklauso nuo kiekvieno piliečio požiūrio, noro ką nors keisti.

Kaip ir visų Lietuvos savivaldybių, taip ir Šilutės rajono gyventojai 2015 m. pavasarį galėjo jau tiesiogiai išsirinkti savo savivaldybės merą. Lietuvos Respublikos Vyriausios rinkimų komisijos duomenimis, kurie yra skelbiami komisijos tinklalapyje matome, kad iš tuo metu 38994 registruotų sąrašuose rinkėjų, kurie sudarė 100 procentų visų galinčių balsuoti, mero rinkimuose dalyvavo 47,88 procentai šių rinkėjų. Tačiau šių rinkimų rezultatai dėl šiurkščių pažeidimų buvo pripažinti negaliojančiais, todėl vasarą per pakartotinus mero rinkimus Šilutės rajono gyventojai turėjo pakartotiną galimybę tiesiogiai išsirinkti savo merą. Šilutės rajono savivaldybėje teise tiesiogiai išsirinkti merą, pakartotinų rinkimų pirmame ture, pasinaudojo 39,25 procentų rinkėjų iš 38830 įrašytų sąrašuose, antrame ture, jau tik 26,19 procentų iš 38806 sąrašuose įrašytų rinkėjų. Kad būtų aiškiau matyti kaip procentine išraiška kito piliečių dalyvavimas renkant merą sudariau diagramą.

  • Viešasis administravimas Referatas
  • Microsoft Word 45 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2333 žodžiai)
  • Universitetas
  • Regina
  • Piliečių dalyvavimas savivaldybėje
    10 - 1 balsai (-ų)
Piliečių dalyvavimas savivaldybėje. (2017 m. Vasario 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/pilieciu-dalyvavimas-savivaldybeje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 10:07
×