Piliečių dalyvavimas viešajame administravime


Įvadas. Piliečių dalyvavimo samprata viešajame administravime. Piliečių dalyvavimo viešajame administravime formos ir būdai. Piliečių dalyvavimas tauragės rajono savivaldybės viešajame administravime. Išvados. Literatūra.

Piliečių dalyvavimas- tai procesas, kurio metu visuomenės organizacijos aktyviai dalyvauja užmezgant ryšį su vietos valdžios institucijomis sprendžiant visuomenei aktualius klausimus. Piliečių dalyvavimas sprendžiant vietos savivaldos klausimus yra labai reikšmingas ir aktualus kiekvienam iš mūsų. Užmezgus dialogą su vietos valdžia mes galime išsakyti ir padėti jai suvokti ko mums iš tiesų reikia, kad mūų gyvenimas būtų patogesnis ir pilnavertiškesnis. Piliečių dalyvavimas vietos savivaldos valdyme parodo visuomenės aktyvumą, piliečių interesų atspindėjimą priimtuose sprendimuose, skatina pasitikėjimą savivaldybės institucijomis ir formuoja pilietinę atsakomybę. Tik piliečių iniciatyva padeda suvokti realius visuomenės poreikius, stiprina politinį ir Lietuvos demokratijos potencialą. Todėl aktualu analizuoti piliečių dalyvavimo procesus viešajame sektoriuje atskirose savivaldybėse. Šiame darbe pasirinkta analizuoti piliečių dalyvavimą viešajame administravime Tauragės savivaldybeje.

Problema. Kai visuomenė nereiškia susidomėjimo viešojo sektoriaus veikla, o visuomenės piliečių dalyvavimas viešųjų reikalų tvarkyme paprastai apsiriboja tik dalyvavimu rinkimuose. Ir iš tiesų, ne tiek jau daug piliečių dalyvauja politiniame gyvenime ir teise priimant sprendimus, pasinaudodami savo kaip piliečių teisėmis Tai vyksta dėl nežinojimo, apolitiškumo ar kitų priežasčių.

Objektas. Piliečių dalyvavimas Tauragės savivaldybėje.

Tikslas. Įvertinti piliečių dalyvavimą viešajame administravime Tauragės rajono savivaldybėje.

3. Įvertinti piliečių dalyvavimą Tauragės savivaldybėje , pateikti rekomendacijas, kaip ir kokiomis formomis piliečių dalyvavimas Tauragės savivaldybėje galėtų būti tobulinamas.

Dvorak (2009,53 p.) tegia, kad piliečių dalyvavimą galima apibūdinti ir kaip procesą, kurio metu yra sprendžiami visuomenei aktualūs ar net skaudūs klausimai, aktyviai dalyvaujama visuomeninės organizacijose, bei užmezgamas ryšys su valstybinėmis institucijomis ir kitais viešojo sektoriaus dalyviais.

Held (2002, 438 p.) akcentuoja, kad dalyvaujamoji demokratija stiprina politinės veikos efektyvumo jausmą, mažina susvetimėjimą, abejingumą ir nepasitikėjimą institucijomis, puoselėja rūpinimąsi kolektyvinėmis problemomis, padeda formuoti aktyvius ir sąmoningus piliečius sugebančius domėtis valdymo reikalais.

Dvorak (2009, 53 p.) į piliečių dalyvavimą pažvelgia per viešųjų gėrybių teoriją, kad dalyvavimas pilietiniu požiūriu yra kolektyvinė gėrybė. Galime teigti, kad pilietinis dalyvavimas susiduria su veltėdžiavomo problema, sprendžiant piliečiams bendrus, vieni jungiasi į grupes arba individualiai išreiškia nepasitenkinimą vyriausybės politika, kiti susidūrę su tais pačiais klausimais ir problemomis, lieka stebėtojo pozicijoje ar nuošalyje. Jei aktyvūs piliečiai laimės, tai laimėjimo rezultatais pasidalins visi, o pralaimėjimo atveju, neaktyvūs piliečiai nieko nepraras. Kadangi tokį „dalyvavimo“ būdą renkasi daugelis piliečių, pilietinis dalyvavimas juda mišrios gėrybės link, nes vyriausybė, turėdama platų instrumentų pasirinkimą (pinigus, galią, įtaką), monopolizuoja dalyvavimą ir naudoja savo tikslams arba atskiriems privatiems interesams tenkinti.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (2188 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Piliečių dalyvavimas viešajame administravime
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Piliečių dalyvavimas viešajame administravime. (2015 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/pilieciu-dalyvavimas-viesajame-administravime.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 09:48
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo