Piliečių ir žmogaus teisės, laisvės ir pareigos, apibrėžtos Lietuvos konstitucijoje


Pagr piliecio pareigos. Lietuvos konstitucines pareigos. Pilieciu teises ir pareigos. Zmogaus teises referatas. Lietuvos piliečio teisės ir pareigos. Zmogaus pareigos lietuvoje.

Įvadas. Žmogaus ir piliečio teisės. Žmogaus ir piliečio pareigos. Žmogaus ir piliečio laisvės. Darnaus vystymosi principų įgyvendinimas. Išvados. Naudota literatūra.

38 straipsniu reglamentuojama, kad šeima yra svarbiausia, norint turėti visuomenės ir valstybės pagrindus. Todėl valstybė saugo, remia ir rūpinasi šeimomis, jų gerove. Taip pat, šis straipsnis sako, kad santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutikimu, tai reiškia, kad norint įregistruoti santuoką, nei vienas iš asmenų neturi būti verčiamas prievarta. Pavyzdžiui, kaip senovės Romoje, santuokos sutartis buvo sudaroma su vyru ir moters šeimos galva. Nebuvo atsižvelgiama į moters interesus. 7 šio straipsnio dalis nurodo, kad tėvai turi vaikus auklėti dorais piliečiais, iki pilnametystės juos išlaikyti, todėl, jei šios dalies nebus laikomąsi, tėvams gali būti ne tik apribotos vaiko ar vaikų globos teisės, bet ir visiškai atimtos. Tai reikškia, kad jei tėvai tinkamai nesirūpins vaikais, jie bus iš jų atimti ir jiems bus ieškomi kiti globėjai. Savaime aišku, kad šeimos gerovei vien tėvų rūpesčio dėl vaikų neužtenka. Todėl 8 šio straipsnio dalis numato, kad vaikai turi gerbti tėvus, jais rupintis, tausoti jų palikimą.

Valstybė turi globoti šeimas, auginančias vaikus namuose, teikti paramą jiems.

39 Lietuvos Respublikos Konstitucijos straipsnio 1 dalis numato, kad valstybė įsipareigoja rūpintis šeimomis, ypač daugiavaikėmis, suteikti joms socialinių lengvatų, pašalpų, vaikams darželiuose ir mokyklose suteikti nemokamą maitinimą, taip pat šeimos gauna maisto paketus, kurie padeda išmaitinti šeimas. Tai reiškia, kad valstybė deda dideles pastangas į šeimos gerovę. 2 šio straipsnio dalis garantuoja tinkamas sąlygas susilaukti vaikų dirbančioms moterims- gali išeiti motinystės atostogų, auginti vaiką, o vėliau grįžti į buvusį darbą. Todėl išeinant motinystės atostogų, neturėtų kilti baimė, kad joms pasibaigus, motina liktų bedarbė.

Mokslas, kultūra, dėstymas negali būti varžomas. Valstybė remia kultūrą ir mokslą, rūpinasi istoriniu palikimu, jo apsauga.

42 straipsnio 1 dalis skelbia, kad kultūra, mokslas ir tyrinėjimai yra laisvi. 2 dalis reglamentuoja, kad valstybė remia ir rūpinasi Lietuvos istorijos ir kitų kultūrinių paminklų apsauga. Valstybė remia teatrus, aktorius, kino kūrėjus, kultūros veikėjus, mokslininkus, siekia užtikrinti kuo geresnes sąlygas jų darbui. Kasmet net rengiami labiausiai nusipelniusių kultūros veikėjų apdovanojimai, taip pat nelieka pamiršti ir mokslininkai, kurie apdovanojami už išskirtinius savo darbus ir nupelnus mokslui. Siekiant išsaugoti savo kultūrinius ar istorinius objektus, paminklus, valstybė juos įtraukia į kultūrinių arba istorinių vertybių sąrašą, juos prižiūri, saugo, remia. Vienas iš tokių pavyzdžių- Valdovų rūmai. Siekiant išsaugoti šį tautos ir valstybės paminklą, jo autentiškumą, jau yra išleista didelė suma pinigų, paskutiniais duomenimis, apie 350 milijonų litų. Šis pavyzdys tik įrodo, kad valstybė siekia išsaugoti savo paminklą, kuris yra bene svarbiausias Lietuvoje. 3 straipsnio dalis užtikrina dvasinius ir materialinius autoriaus interesus, susijusius su mokslo, technikos, kultūros ir meno kūryba. Tai reiškia, kad valstybė saugo savo autoriaus teises. Tam yra įsteigta ne viena agentūra, kuri saugo autoriaus teises. Viena iš tokių LATGA(Lietuvos Autorių Teisių Gynimo Asociacijos Agentūra), kuri siekia užtikrinti autoriaus teises, neleidžia plagijuoti autoriaus kūrinių be jo sutikimo arba neišsipirkus teises jį naudoti.

Draudžiama cenzūruoti masinę informaciją. Valstybė, politinės partijos ar kitos organizacijos negali jos monopolizuoti.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (4615 žodžiai)
  • Kolegija
  • Erikas
  • Piliečių ir žmogaus teisės, laisvės ir pareigos, apibrėžtos Lietuvos konstitucijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Piliečių ir žmogaus teisės, laisvės ir pareigos, apibrėžtos Lietuvos konstitucijoje. (2013 m. Birželio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/pilieciu-ir-zmogaus-teises-laisves-ir-pareigos-apibreztos-lietuvos-konstitucijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 22:52
×