Pilietinė visuomenė


Pilietine visuomene darbai. Pilietinės visuomenės požymiai. Pilietine visuomene referatas. Lietuvos pilietine visuomene referatas. Pilietine visuomene kursinis. Pilietinės visuomenės ir pilietiškumo konspektai, šperos. Pilietiskumo referatai. Pilietine visuomene lietuvoje. Pilietinės visuomenės požymiai skaidrėse. Visuomenes problemos skaidres.

Įvadas. Pilietinės visuomenės samprata. Pilietinė visuomenė ir valstybė. Tapatumas. Pilietinė (informacinė) visuomenė europos sąjungoje. Biurokratija ir pilietinė visuomenė. Išvadosnaudota literatūra. Pilietinės visuomenės sąvoka lietuvai ypač aktuali pasidarė įstojus į europos sąjungą. Pagal lietuvos visuomenės viešają nuomonę pilietinė visuomenė ir valstybė egzistuoja kaip du atskirui, nevienodai reikšmingi ir nevienodai galingi dariniai. Kiekvienoje valstybėje pilietiškumas suvokiamas kiek skirtingai, kai kuriose nėra rašytinės konstitucijos (pvz. Didžiojoje britanijoje piliečiai vadovaujasi nerašytomis taisyklėmis ir niekur nėra užfiksuota formalių piliečių laisvių). Tačiau net ir konstitucijoje formaliai apibrėžtos piliečių teisės neatskleidžia vaizdo apie pilietinės informacijos reikšmingumo pripažinimą šalyje. Šio referato pagrindinis tikslas - apžvelgti pilietinės visuomenės sampratą jos santykį su valstybe bei santikį su biurokratija. Šiais laikais ypač daug kalbama apie šiuolaikimę, informacinę pilietinę visuomenę. Taip pat griežai apibrėžti ir pasigilinti į pilietinės visuomenės problemas lietuvoje ir pasaulyje bei europos sąjungos valstybių patyrimą. Pilietinė visuomenė, suprantama kaip “savanoriškų, nevyriausybinių ir tiesiogiai nuo valdžios nepriklausomų formalių ir neformalių piliečių grupių, institucijų ir (jų) asociacijų visuma bei normatyvinį tokią visumą reguliuojančių nuostatų karkasas” yra reikšminga vykusių ir vykstančių pokyčių varomoji jėga. “dainuojančios revoliucijos” metais ji buvo pagrindinis pokyčių subjektas.

Pilietinės visuomenės sąvoka Lietuvai ypač aktuali pasidarė įstojus į europos sąjungą.

šio referato pagrindinis tikslas - apžvelgti pilietinės visuomenės sampratą jos santykį su valstybe bei santikį su biurokratija. Taip pat griežai apibrėžti ir pasigilinti į pilietinės visuomenės problemas Lietuvoje ir pasaulyje bei europos sąju pilietinė visuomenė, suprantama kaip savanoriškų, nevyriausybinių ir tiesiogiai nuo valdžios nepriklausomų formalių ir neformalių piliečių grupių, institucijų ir (jų) asociacijų visuma bei normatyvinį tokią visumą reguliuojančių nuostatų karkasas yra reikšminga vykusių ir vykstančių pokyčių varomoji jėga. dainuojančios revoliucijos metais ji buvo pagrindinis pokyčių subjektas.

Pilietinės visuomenės sąvoka buvo įtraukta į europos politinę filosofiją per lotyniškuosius graikiškojo aristotelio termino politike koinonia vertimus. Aristotelio veikaluose politike koinonia buvo apibrėžta kaip lygių ir laisvų piliečių, dalyvaujančių valdyme ir pavaldžių teisiškai apibrėžtoje viešųjų procedūrų bei bendrų vertybių sistemoje, etikopolitinė bendruomenė. Nuo to laiko ši sąvoka buvo vartojama reikšti labai skirtingas viešosios teisės jurisdikcijoje esančias struktūras: miestus-respublikas, žemvaldines valdymo formas (estate polities), dualistines princo ir krašto struktūras, absoliutistinėje valstybėje esančią įsakų visuomenę. Beje, iš aristotelio paveldėta pažiūra, tapatinanti politinę ir pilietinę sferas, išliko iki pat aštuonioliktojo šimtmečio.

Pilietinės visuomenės sąvoka vėl pradėta vartoti maždaug prieš penkiolika metų socialistinio autoritarizmo kritikų neomarksistų aplinkoje. Pirmieji teoretikai, prisidėję prie šios sąvokos atgaivinimo, buvo kolakowski, mlynar, vajda ir michnik rytuose, habermas, lefort, touraine ir bobbio vakaruose bei weffort, cardoso ir o’donnell pietuose. Visi jie buvo susipažinę su hėgėlio, ankstyvojo marx’o arba gramsci’o darbais ir tokiu būdu turėjo supratimą apie pilietinės visuomenės sąvoką bei valstybės visuomenės dichotomiją. Istorinę pilietinės visuomenės sampratos atgaivinimo sėkmę nulėmė jos numatyta bei su ja sutapusi nauja radikali reformų strategija nukreipta į diktatūrų rytuose, o vėliau ir lotynų amerikoje, pertvarkymą.

Dabartiniu metu pilietinė visuomenė atlieka tarpininko ar švelnintojo vaidmenį, bandydama spręsti ekonominių ir socialinių pokyčių sąlygotas problemas.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1746 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovile
  • Pilietinė visuomenė
    10 - 1 balsai (-ų)
Pilietinė visuomenė. (2011 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/pilietine-visuomene.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 16:11
×