Pilietinės visuomenės ir valstybės sąveika G.Hegelio ir K.Markso teorijose


Markso valstybe. Teises ir valstybes saveika. Marksas ir valstybe. Piliečio ir valstybės sąveika. K marksas valstybės savoka. referatas. Hėgelio valstybės teorija. Hegelis korupcija. Pilietines visuomenes istakos. Valstybės ir piliečių sąveika.

Įvadas. Hegelio teorijos. Valstybė ir pilietinė visuomenė. Vėlesnė hegelizmo reikšmė. Marxo teorijos. Visuomenės autonomija. Dialektinis materializmas. Proletarinė revoliucija. Išvados. Literatūra.

Gyvename moderniais laikais, modernioje pilietinėje visuomenėje, tačiau, kad ir kokie modernūs būtume, neturėtume pamiršti pilietinės visuomenės idėjos ištakų bei apie tai kalbėjusių autorių. Nors G. Hegelis ir K. Marksas gyveno, palyginti, seniai, jų gvildenami klausimai aktualūs iki šiol.

Nuolat kyla klausimas, kaip asmeniniai interesai, pilietinės visuomenės interesai turėtų būti suderinti su valstybės arba viešaisiais interesais. Visus bandymus išskleisti pilietinės visuomenės sampratą siejo problemiškas santykis tarp privatumo ir viešumo, tarp asmeniškumo ir socialumo, tarp viešosios etikos ir asmeninių interesų, tarp asmeninių aistrų ir visuomeninių rūpesčių. Būtent ši problema padeda apibrėžti politinio bei socialinio gyvenimo klausimus šiandien, nes pilietinė visuomenė atsiranda iš pačių piliečių bendro viešumo jausmo ir būtent dėl kievieno individo, kaip privataus subjekto egzistavimo, tokia visuomenė apskritai įmanoma.

Taigi savo darbe analizuosiu, kaip pilietinės visuomenės ir valstybės sąveiką aiškino G. Hegelis ir K. Marksas, aiškinsiu, kuo minėtų autorių teorijos buvo išskirtinės, taip pat jas palyginsiu.

Darbo tikslas: išanalizuoti pilietinės visuomenės ir valstybės sąveiką G. Hegelio ir K. Markso teorijose.

Uždaviniai:

1.išsiaiškinti pilietinės visuomenės ir valstybės sąveika G. Hegelio teorijoje;

2.išsiaiškinti minėtą sąveika K. Markso teorijoje;

3.palyginti abi sąveikas.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2576 žodžiai)
  • Universitetas
  • Moksliukas
  • Pilietinės visuomenės ir valstybės sąveika G.Hegelio ir K.Markso teorijose
    10 - 2 balsai (-ų)
Pilietinės visuomenės ir valstybės sąveika G.Hegelio ir K.Markso teorijose. (2012 m. Gruodžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/pilietines-visuomenes-ir-valstybes-saveika--ghegelio-ir-kmarkso-teorijose.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 00:27
×