Pilietinės visuomenės kūrimosi problemos Lietuvoje


Pilietinės visuomenės kūrimosi problemos Lietuvoje.

Nors nacionalizmas ir antisistemiškumas jau nėra vieninteliai dabartinę Lietuvos pilietinę visuomenę telkinatys veiksniai, tačiai šie pilietinės visuomenės ištekliai dar ilgai turės įtakos jos raidai.

Pilietinės visuomenės sąvoka apima labai platų problemų spektrą. Pagrindinė problema yra ta, jog atskiras individas nesupranta, nesuvokia savęs kaip žmogaus tarp žmonių, kaip bendruomenės nario. Tad, tik reikia tikėtis, jog toks požiūris išnyks. Pilietinės visuomenės egzistavimas yra vienas svarbiausių valstybės aspektų, tačiau tokios visuomenės Lietuva dar neturi, žinoma, padėtis po truputį gerėja, tačiai pernelyg lėtai. Pilietinė visuomenė Lietuvoje stokoja veiksmingumo valstybės pritario ir paramos, juk valstybės politika, nuostatos, institucijos, švietimo sistema turėtų skatinti visuomenę dalyvauti pilietinėje – visuomeninėje veikloje, tačiau tokio Lietuvoje valstybės tikslo nėra. Pilietinę visuomenę gali skatinti tik tokia valstybė, kur valstybės valdžia yra netiesioginė žmogaus galia žmogui, kylanti iš priklausymo nuo daiktų ir vertybių, o iš būtinumo paklusti bendros veiklos reikmėms.

Modernios valstybės užuomazgos Lietuvoje ėmė formuotis tik XX amžiaus trečiajame dešimtmetyje, nes Lietuvos istoriniame ir kultūriniame kontekste galima pastebėti, jog Lietuva pasižymi demokratijos trapumu, savita istorine, kultūrine ir geopolitine situacija, specifiniais charakterio bruožais. Ir šie veiksniai ir lėmė , kad pilietinė visuomenė Lietuvoje yra dar tik besikurianti. Šiuolaikinė civilizuota valstybė turėtų būti suinteresuota sąmoningos ir pilietiškos visuomenės egzistavimu bei jos ugdymu. Tačiau Lietuvoje tai nėra prioritetinis valdžios uždavinys.

  • Pilietiškumas Esė
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1253 žodžiai)
  • Aukse
  • Pilietinės visuomenės kūrimosi problemos Lietuvoje
    10 - 10 balsai (-ų)
Pilietinės visuomenės kūrimosi problemos Lietuvoje. (2015 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/pilietines-visuomenes-kurimosi-problemos-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 14:10
×