Pilietinės visuomenės svarba demokratijoje


Pilietinės visuomenės svarba demokratijoje.

Turbūt niekas neišdrįstų ginčytis, kad demokratija ir pilietiškumas yra visame pasaulyje pripažintos vertybės. Remiantis būtent šiomis vertybėmis, taip pat įskaitant ir toleranciją, yra kuriama stipri bei laisva valstybė ir pilietinė visuomenė.

Natūralu, kad formuojantis demokratijai žmonės, sąmoningai ar nesąmoningai, pamažu įsitraukia ir pilietinį gyvenimą. Ypatingai šiuolaikinėje visuomenėje, kuomet kiekvienas žmogus laisvai gali išreikšti savo nuomonę, tiesiogiai ar netiesiogiai prisidėti prie tam tikrų valdančiųjų priimamų sprendimų, auga susidomėjimas visuomenės politinio elgesio bei jį valdančiųjų taisyklių pažinimu.

Tiek žiniasklaida, tiek politinių partijų lyderiai ne tik kalba apie politinę visuomenę ir piliečių reikšmę politiniame ir visuomeniniame gyvenime, bet ir realiai bando įtraukti žmones į politinį gyvenimą, kitaip tariant, skatina pilietinį aktyvumą. Būtent piliečių aktyvumas, mokėjimas išreikšti valdžiai savo norus, prašymus, ar tiesiog elementarus bandymas sukurti saugią ir gerą gyvenamąją erdvę, tuo pačiu prižiūrint valdžią, yra viena iš sričių, kuri leidžia ne tik gyvuoti, bet ir įsitvirtinti demokratijai.

Kita vertus, ką kiekvieno mūsų gyvenime reiškia pilietiškumas? Pilietiškumas nereiškia tik tam tikrų taisyklių, principų ar būtinų žinių apie valstybę žinojimo. Juk pilietiškumas turėtų būti suvokiamas ir kaip pareiga dalyvauti visuomenės gyvenime, kurios narys esi, todėl privalai rūpintis ne tik savo, bet ir kitų gerove.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (848 žodžiai)
  • Rūta
  • Pilietinės visuomenės svarba demokratijoje
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pilietinės visuomenės svarba demokratijoje. (2015 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/pilietines-visuomenes-svarba-demokratijoje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 13:51
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo