Pilietinis karas JAV


Jav pilietinis karas skaidres. Jav pilietinis karas referatas. Apie vergija referatas. Vergija referatas. Skaidres apie linkolna. Pilietinio karo skaidres. Jav pilietinis karas konspektas.

Nei mirties bausmės, nei karo padėties įvedimas kai kuriose pietų valstijose jau nebegalėjo sustabdyti bręstančios revoliucinės krizės. Karas užtruko ketverius metus. Jame dalyvavo 2,8 mln. Žmonių šiaurės pusėje ir 1,3 mln. – pietų pusėje. 1864 m. Lapkričio mėn. Linkolnas perrinktas į prezidento postą. Naudota literatūra.

Džono brauno sukilimas buvo tik vienas iš revoliucinės krizės augimo rodiklių. 1859m. Lapkričio mėn. Fermeriai ir vergai plantacijose sudegino daug sandėlių ir kitų pastatų. Kanzase sukilo fermeria ir pabėgėliai vergai, kuriems vadovavo brauno draugas kapitonas montogomeris. Kruvini negrų ir vergvaldžių susirėmimai įvyko tenesyje, alabamoje, floridoje ir kitose valstijose.

Susidariusioms sąlygoms ypatingai didelę reikšmę įgavo kova dėl prezidento valdžios. Vergvaldiškoje demokratų partijoje nebuvo vienybės rinkimų platformos klausimu. Nuo šios partijos, kurios pagrindinė jėga buvo pietų vergvaldžiai, įvairiomis priemonėmis siekę paskleisti vergiją visoje šalyje, atskilo šiaurės demokratų partija. Pastaroji atstovavo reakcinėms stambioms buržuazijos grupėms, susijusioms su verdvaldžiais, bet nelinkusiomis pritarti prievartiniam vergijos skleidimui šiaurėje ir vakaruose. Atskilo taip pat pasienio ir iš dalies pietų valstijų vergvaldžių grupė, kuri gynė kiek nuosaikesnę vergijos skleidimo programą. Skilimas demokratų partijoje susilpnino jos pozicijas prezidento rinkimų metu.

Respublikonų partija, nepaisanr nesutarimų tarp jos nuosaikiojo ir radikalaus demokratinio sparnų, suvienijusi fermerių, darbininkų, smulkiosios miesto buržuazijos ir pažangiosios šiaurės balsus, gavo galimybę laimėti pergalę. Partijos suvažiavime buvo paruošta, apskritai paėmus, nuosaiki programa apriboti vergiją jos užimtąja teritorija. Tačiau į šią programą buvo įtraukti ir radikalūs demokratiniai reikalavimai išleisti įstatymą dėl homstedų, neleisti įvesti vergijos kanzase ir pasmerkti agresinę užsienio politiką. Kilęs iš fermerio šeimos, vakarų valstijų atsovas abraomas linkolnas, įžymus pažangus veikėjas, žinomas savo siekimu apriboti ir palaipsniui panaikinti vergiją, suvažiavime buvo pasiūlytas kandidatu į respuglikos prazidentus.

M. Lapkričio d. Jis buvo išrinktas prezidentu. Išrinkus linkolną prezidentu, vergvaldžiai nutarė atsiskirti nuo šiaurės. secesijos arba pietinių valstijų atsiskyrimo nuo jav planas buvo sudarytas dar iki linkolno išrinkimo, olapkričio d. Vergvaldžių suvažiavimas čarlstone priėmė nutarimą atsiskirti. Gruodžio 20 d. Pietų karolina pareiškė, kad ji išeina iš jav sudėties, ja pasekė 10 kitų vergvaldžių valstijų. 1861 m. Vasario mėn. Konvente montagomeryje maištininkai paskelbė sudarą verdvaldinę valstybę-amerikos valstijų konfederaciją-ir savo prezidentu išrinko stambų vergijos šalininką d. Devisą.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2010 m.
  • 10 puslapių (1729 žodžiai)
  • Karolis
  • Pilietinis karas JAV
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pilietinis karas JAV. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pilietinis-karas-jav.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 02:22
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo