Pilietiškumas, patriotiškumas ir tinkamas elgesys


Pilietiškumas, patriotiškumas, pageidautinas elgesys. Pilietiškumas – pageidautinas elgesys savo valstybėje. Pagarba bendraamžiškoms vertybėms. Knygnešiai – tikri. Inteligentijos draugijos, kilusios iš valstietijos. Motiejus Valančius aktyviausiai kovojo su rusinimu. Valančius davė pinigų lietuviškos spaudos leidimui rytų Prūsijoje. Įvardintieji yžymūs žmonės ar įvykiai ne šiaip pasižymėjo mūsų šalies istorijoje. Būti tolerantišku, gerbti kitų nuomonę – visa tai doro, savo šalį gerbiančio piliečio pradžia. Šventė laisvės aikštėje 2015m. Tai pilietiškumo pavyzdys šiandien. Patriotiškumas šiandien.

Tolerancija – kitokios nuomonės, kitokio elgesio ar kitokių įsitikinimų gerbimas, pakanta.

Pagarba bendraamžiškoms vertybėms, žmogaus teisėms ir laisvėms, taisyklių ir įstatymų laikymasis, bendrų visuomenės interesų gynimas.

Pilietiškumas: 20 a. Lietuvoje pilietiškumas ir patriotiškumas susijęs su mūsų tautos ketinimais atkurti savo valstybę ir nepriklausomybę. Tai įrodo tokios datos kaip 1918-1920-partizaninis karas, 1918 m. – Vasario 16 ir 1990 m. Kovo 11 – nepriklausomybės aktų signatarai.

20 a. dar pasižymi labai mums svarbia data, tai yra Sausio 13-toji. Tą dieną Lietuvos žmonės susivienijo ir patvirtino savo laisvės siekį aukodamiesi dėl mūsų šalies laisvės. Jie norėjo laisvos Lietuvos, kokią mes turime šiandien. Todėl galime tik didžiuotis tais tautos didvyriais, kurie nepasidavė ir toliau siekė tikslų Lietuvos labui.

Patriotiškumas: Kovo 1945 – 1953 19 a. – abu sukilimai, taip pat knygnešių veikla, tautos žadintojai, Motiejaus Valančiaus veikla. Pirmasis sukilimas vyko 1830 – 1831m. Sukilimo tikslas buvo išsivaduoti is Rusijos imperijos ir atkurti ATR.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 8599 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (451 žodžiai)
  • Marija
  • Pilietiškumas, patriotiškumas ir tinkamas elgesys
    10 - 4 balsai (-ų)
Pilietiškumas, patriotiškumas ir tinkamas elgesys. (2015 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pilietiskumas-patriotiskumas-ir-tinkamas-elgesys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 13:43
×