Koks vaidmuo teko inteligentijai, tautos kūrimo darbuose? Pilietiškumo pam.

Danielius

Padėkite su pilietiškumo pamoka

Koks vaidmuo teko inteligentijai, tautos kūrimo darbuose (įvardinkite bent tris)? 

KlausimaiPilietiškumasLygis: Gimnazija2 atsakymaiKlausimas atsakytas
Birželio 15 d. 16:52
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (2)

Indrė

Sovietmečiu inteligentai Lietuvoje turėjo milžinišką kultūrinę ir socialinę įtaką. Tokie žmonės, kaip Algimantas Baltakis, Justinas Marcinkevičius, buvo laikomi visuomenės vedliais, lyderiais, netgi tam tikrais visuomeniniais dievukais. Tai laikais įtvirtinama sąžinės sąvoka, tautos vedlio sąvoka. sovietmečiu inteligentijai suteiktas vaidmuo buvo iškreiptas. Tuo metu dabar tai normalus visuomenės ir jos šviesesnio sluoksnio, santykis, kuris nėra hierarchizuotas ir politizuotas, nes anksčiau minėtą santykį rėmė pati politinė sistema. Dabar, kai yra daugybė nepriklausomų mokslo institucijų ir valstybės švietimo politika nėra tokia dominuojanti kaip tarybiniais metais, atsirado daugiau galimybių intelektualams, inteligentams reikštis ir visuomenei juos priimti arba nepriimti.

Daugiau informacijos gali rasti čia:  https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/tbalkelis-sovietmeciu-inteligentijai-suteiktas-vaidmuo-buvo-iskreiptas.d?id=60433171

Birželio 15 d. 18:50 Geriausias atsakymas
studentė
  • 1918–1940 nepriklausomos Lietuvos lietuvių inteligentija intensyviai dirbo kurdama ir stiprindama valstybę ir jos institucijas. Pirmą kartą buvo sukurta švietimo sistema lietuvių kalba nuo pradinės iki aukštosios mokyklos.
  • Antrojo pasaulinio karo pabėgėlių kartõs inteligentija aktyviai įsitraukė į lietuvių išeivijos
    visuomeninį gyvenimą, padėjo telkti lietuvius, įkūrė Pasaulio lietuvių bendruomenę
    , kitų organizacijų, sustiprino kultūrinę veiklą (didžia dalimi dėl jos lietuvių išeivija vienintelė 1953–66 sugebėjo parengti „Lietuvių enciklopediją“
    ), prisidėjo prie lietuvybės išsaugojimo, įsitraukė į kovą dėl nepriklausomos Lietuvos atkūrimo.
  • Daugiausia inteligentijos pastangomis 1940–1990 pavyko švietime, kultūroje, spaudoje išsaugoti lietuvių kalbą.

Birželio 18 d. 23:52 Geriausias atsakymas
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo