Pilietybės suteikimo ir netekimo pagrindai: Lietuvos ir ES lyginamoji analizė


Įvadas. Pilietybės sąvoka. Pilietybės įgijimo būdai. Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimas. Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimas išimties tvarka. Aplinkybės, dėl kurių Lietuvos Respublikos pilietybė neteikiama. Dviguba pilietybė ir jos suteiko aspektai. Dvigubos pilietybės suteikimas konstituciniu požiūriu. Valstybės institucijos įgyvendinančios pilietybės klausimus lietuvoje. Pilietybės santykių pasibaigimo pagrindai. Mastrichto sutartis ir europos sąjungos pilietybė. Europos Sąjungos pilietybės įgijimo ir praradimo sąlygos. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Darbo problematika: Pilietybės įgijimo ir netekimo teisiniai pagrindai.

Darbo objektas: Pilietybės įgijimas ir netekimas tiek Europos Sąjungos valstybėse narėse tiek ir Lietuvoje.

Darbo tikslas: Išanalizuoti pilietybės sampratą, jos įgijimo būdus bei galimybes. Taip pat Lietuvai esant ES nare, supažindinti ne tik su Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos pilietybės įstatymais, Europos konvencija dėl pilietybės bei trumpai apžvelgti kai kurių Europos Sąjungos valstybių narių dvigubos pilietybės įgijimo tvarką.

Darbo uždaviniai:

1. Remiantis Konstitucinio Teismo jurisprudencija ir moksline literatūra, atskleisti sąvokas pilietybė, pilietybės netekimas, pilietybės įgijimas, bipatrizmas, optacija, natūralizacija ir kt.

2. Apibrėžti asmenų teisinį statusą turint tiek Europos Sąjungos pilietybę tiek ir Lietuvos bei juos palyginti.

3. Išnagrinėti kaip šios jau minėtos padėtys ( pilietybės įgijimas ir netekimas ) yra užtikrinamos , jų užtikrinimo problematiką, įvertinant teismų praktiką.

4. Išanalizuoti Lietuvos ir kitų valstybių teisės aktus, reguliuojančius pilietybės

netekimo pagrindus, išskiriant dvigubos pilietybės problemas.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2014 m.
  • 22 puslapiai (6387 žodžiai)
  • Universitetas
  • Diana
  • Pilietybės suteikimo ir netekimo pagrindai: Lietuvos ir ES lyginamoji analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Pilietybės suteikimo ir netekimo pagrindai: Lietuvos ir ES lyginamoji analizė. (2014 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/pilietybes-suteikimo-ir-netekimo-pagrindai-lietuvos-ir-es-lyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:34
×