Pilnasis bei dalinis savikainos apskaičiavimo metodai


Pilnasis bei dalinis savikainos apskaičiavimo metodai. Įvadas. Darbo tikslas – nustatyti apskaitos savikainų apskaičiavimo metodų privalumus ir trūkumus. Pilnasis savikainos apskaičiavimo metodas. Tai skaičiavimo. Pilnojo savikainos apskaičiavimo metodo požymiai. Dalinis savikainos apskaičiavimo metodas. Pagal dalinį produktų savikainos apskaičiavimo metodą į savikainą įskaitomos tik gamybos išlaidos. Dalinio savikainos apskaičiavimo metodo požymiai. Visos išlaidos yra suskirstomos į pastovias ir kintamas. Praktinė dalis. Maža kompanija užsiima. Išvada. Praktiškai įvertinus minėtus apskaitos savikainos apskaičiavimo metodus.


Tai skaičiavimo metodas kai į savikainą yra įskaitomos visos gamybos išlaidos nepriklausomai nuo to ar jos yra kintamos, ar pastovios. Todėl šis metodas dažnai vadinamas pilnos savikainos metodu.

Pilnojo savikainos apskaičiavimo metodo požymiai. Pastovios ir kintamos išlaidos yra įskaitomos į vieneto kainą o pridėtinės išlaidos priskiriamos pagal gamybos lygį. Šiuo būdų visos išlaidos nėra atskiriamos į pastovias ir kintamas išlaidas Pastovaus savikainos apskaičiavimo būdu darant uždarymus atsargos yra įvertinamos pagal visas išlaidas, tiek pastovias ,tiek kintamas. Pagal VAS nuostatas pilnasis savikainos apskaičiavim metodas yra tinkamas sudarant pelno (nuostolių) ataskaitą. Šis metodas nesuteikia neparodo tikrojo įmonės pelno, nes pastovios išlaidos yra laikomos produkto savikaina ir nėra įtraukiamos į laikotarpį, kuriuo jos buvo patirtos.

Pagal dalinį produktų savikainos apskaičiavimo metodą į savikainą įskaitomos tik gamybos išlaidos, kurios kinta priklausomai nuo produkcijos.

  • Apskaita Skaidrės
  • MS PowerPoint 99 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (420 žodžiai)
  • Samanta
  • Pilnasis bei dalinis savikainos apskaičiavimo metodai
    10 - 4 balsai (-ų)
Pilnasis bei dalinis savikainos apskaičiavimo metodai. (2016 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/pilnasis-bei-dalinis-savikainos-apskaiciavimo-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 02:08
×