Pingvinų įvairovė ir paplitimas


Pingvinų paplitimas. Pingvinu rusys. Skaidres apie pingvinus. Pingvinų paplitima. Galapagų pingvinai australijoje. Biologija. papūga. riebalai.referatas. Referatas pingvinus. Referatai apie pingvinus. Pingvinu dauginimasis. Nuo šalčio žinduolius saugo storas riebalų sluoksnis.

Turinys. Įvadas. Sistematika. Šeimos charakteristika. Atstovų charakteristika. Paplitę tik pietų pusrutulyje - antarktidos pakraščiuose, subantarktinėse salose ir pietų amerikos, afrikos, australijos bei naujosios zelandijos pietinėse dalyse. Išilgai čilės pakraščių aptinkami net iki galapagų salyno prie ekvatoriaus. Antarktikos ir subantarktikos pingvinai yra okeaniniai ir veisiasi pakrantėse arba ant plūduriuojančių ledynų. Rūšys gyvenančios arčiau ekvatoriaus gali būti ir okeaninės, ir veistis pakrantėse arba miško buveinėse. Kūnas aptakus, viršutinė jo dalis standartiškai tamsi, apačia balta. Tai padeda būti nepastebėtais medžiojimo metu. Kai kurios pingvinų rūšys turi papuošimo elementus. Tai ryškios spalvos aplink snapą, akis arba įvairios žymės ant kūno. Šios dėmės svarbios pingvinų tarpusavio bendravime. Pingvinai turi trumpas kojas, todėl juda nevikriai. Stovėdami ar vaikščiodami paukščiai liemenį laiko vertikaliai ir remiasi šiurkščia trumpute uodega. Tanki, vandens nepraleidžianti, plunksnų danga puikiai saugo pingviną nuo šalčio bei drėgmės. Storas riebalų sluoksnis po plunksnomis taip pat neleidžia sušalti. Riebalų sluoksnis tarnauja ir kaip energetinis rezervuaras. Bendras visiems pingvinams bruožas - gebėjimas prisitaikyti prie didelių temperatūrų pokyčių.

Būrys Sphenisciformes apima vieną šeimą – Spheniscidae. Į šią šeimą įtrauktos 6 gentys ir 17 rūšių.

Pingvinai gyvenantys tropinėse vietovėse prisitaiko prie karštos saulės krante ir šalto ledinio vandens vandenynuose. Rūšys, kurios gyvena šaltesnėse vietovėse turi trumpesnius sparnus, bet ilgesnes plunksnas. Plunksnų viršutinė dalis yra tamsi, ji gerai sugeria saulės šilumą, keldama kūno temperatūrą. Kitas šilumos taupymo būdas, būdingas Aptenodytes forsteri ir Aptenodytes patagonicus, yra sugebėjimas visu svoriu atsiremti uodega bei kulnais į žemę, taip išvengiant pėdų kontakto su ledu.

Pagrindiniai natūralūs pingvinų priešai yra jūrų liūtai, gepardai ir rykliai.

Pingvinų mitybos racioną sudaro 94% žuvies, 5% kalmarų, 1% vėžiagyvių. Manoma, kad per vieną perėjimo sezoną visos pingvinų rūšys gali suėsti apie 7,000 tonų maisto, iš kurių 2,900 ekonomiškai reikšmingos žmonėms.

Vandenyje pingvinai gali judėti 10-14 km/val. greičiu. Greičiausi plaukikai yra Aptenodytes genties pingvinai. Esant pavojui gali iššokti iš vandens nuo 1,5 iki 2 metrų aukštį. Po vandenių stambios rūšys gali būti iki 18 min. ir panerti iki 260 metrų gylio.

Pingvinų išvaizda labai charakteringa, jų neįmanoma sumaišyti su kitais paukščiais.

Pingvinai yra monogaminiai paukščiai, jauniklius veda dažniausiai toje pačioje vietoje. Gyvena kolonijomis. Jos gali turėti nuo dešimties iki kelių šimtų tūkstančių porų. Dažniaisiai jauniklius veda toje pačioje vietoje, lizdų išsidėstymas pastovus. Tarpas tarp jų - 1.5metrų. Lizdus suka iš akmenų, žolės pluoštų, rausia urvus arba kuriasi uolų tarpuose, plyšiuose. Kai kurios rūšys, pvz. Megadyptes antipode gali kurti lizdus atskirai. Kolonijų gyvenamoji vieta dažniausiai pastovi, kartais išsidėsto labai toli nuo pakrantės linijos. Pasibaigus veisimosi sezonui, paukščiai gali sudaryti susibūrimus kitose lokalizacijos vietose.

Aptinkami Atlanto ir Ramiajame vandenyne. Viena iš dviejų rūšių gyvenančių Antarktikoje. Antarktikoje šie pingvinai praleidžia 10 mėnesių, o kur jie gyvena likusius 2 menesius nėra žinoma. Gyvena kontinente arba ant dreifuojančių ledynų, vengia atviro vandens.

Ši rūšis geriausiai prisitaikiusi prie žemų temperatūrų, stambiausia pingvinų rūšis, ūgis 112 cm, svoris 27-41 kg. Atrodo taip, tarsi nešiotų fraką: jiem būdinga juoda galva, balta krūtinė ir juodi sparnai, pilkšva nugara ir geltona linija ant skruostų. Plunksnas galima sulyginti su žvynais. Sparnai tarnauja tik plaukiant arba nardant.

  • Microsoft Word 4956 KB
  • 2016 m.
  • 23 puslapiai (2287 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rita
  • Pingvinų įvairovė ir paplitimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Pingvinų įvairovė ir paplitimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pingvinu-ivairove-ir-paplitimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 23:38
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo