Pinigai ir centrinis bankas


Šiuolaikiniai pinigai ir centrinio banko pinigų politika. Pinigų prigimtis ir jų funkcijos. Pinigai yra mainų priemonė. Atsirado bankai, imta naudotis popieriuje surašytais skolų pasižadėjimais – banknotais. Pinigų esmė pasireiškia jų funkcijomis. Pusiaupinigiai. Pinigų pakaitalais vadinamos įvairios kredito kortelės. LIKVIDUMAS – tai turto (aktyvo) savybė įgyti grynų pinigų formą. Likvidumas priklauso nuo. Pinigų pasiūla plačiąja ir siaurąja prasme. Pinigų paklausa. PINIGŲ PAKLAUSA – turto kiekis, kurį visi šalies ūkio subjektai nori turėti piniginėje formoje. Pinigų paklausą sudaro. Yra trys taupymo formos. Bankų veiklos principai. Centrinis bankas. Komercinis bankas – tai finansinė institucija, turinti valstybinių žinybų leidimą priimti indėlius ir teikti paskolas. Banko veiklą charakterizuoja jo balansas, susidedantis iš banko aktyvų ir pasyvų. Centrinio banko paskirtis. Pagrindinė Centrinio Banko funkcija – kontroliuoti ir reguliuoti pinigų pasiūlą šalyje. Lietuvos banko pinigų politika apima 4 etapus . Lietuvos banko pinigų politikos priemonių sistemą sudaro . Ačiū. Klausimai.


Pinigų prigimtis ir jų funkcijos Pinigų pasiūla siaurąja ir plačiąja prasme Pinigų paklausa Bankų veiklos principai. Centrinis bankas.

Vertybiniai popieriai vyriausybinės trumpalaikės obligacijos piniginiai indėliai terminuoti indėliai.

Nuo pinigų kiekio priklauso ir nacionalinio produkto apimtis, ir kainų dydis.

Gryni pinigai + čekių depozitai + kelionės čekiai = pinigai siaurąja prasme.

Pinigų paklausa sandoriams vykdyti; Pinigų paklausa turtui saugoti ir kaupti.

Komercinis bankas – tai finansinė institucija, turinti valstybinių žinybų leidimą priimti indėlius ir teikti paskolas.

Kas yra pinigai? Kokios yra pinigų funkcijos? Kas yra likvidumas? Kas yra čekis? Kas sudaro pinigų paklausą? Išvardinkite pagrindines taupymo formas. Kas charakterizuoja banko veiklą. Glaustai apibrėžkite banko pasyvą ir banko aktyvą. Išvardinkite Centrinio banko ypatybes. Kokia yra Centrinio banko funkcija? Glaustai apibūdinkite Lietuvos banko pinigų politiką. Kas sudaro Lietuvos banko pinigų politikos priemonių sistemą?

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 98 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (578 žodžiai)
  • Kornelija
  • Pinigai ir centrinis bankas
    10 - 8 balsai (-ų)
Pinigai ir centrinis bankas. (2016 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/pinigai-ir-centrinis-bankas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 02:36
×