Pinigai ir jų vaidmuo ekonomikoje


Pinigu reiksme ekonomikoje. Pinigai ir ju verte zmogui. Pinigu reiksme ir ju. Kapitalo judėjimo tarpininko funkcija.

Įžanga. Kas yra pinigai? Monetos. Valstybiniai ir bankiniai popieriai. Notos. Čekiai. Vekseliai. Kokie turi būti pinigai? Pagrindinės pinigų funkcijos. Mainų priemonės funkcija. Apskaitos vieneto arba apskaitos mato funkcija. Teisėtos mokėjimo priemonės funkcija. Vertybių laikymo funkcija. Kapitalo judėjimo tarpininko funkcija. Pinigų paklausa. Pinigų pasiūla. Pinigų pasiūla pagal pinigų kiekybės teoriją. Pinigų pasiūlos ir pinigų paklausos rezultatas – pinigų vertė. Pinigų reikšmė ekonomikoje. Išvados. Literatūra.

Rinkos ekonomikos sąlygomis svarbus vaidmuo tenka pinigams. Ekonomikoje absoliučiai visos vertės išreiškiamos pinigais. Kaip jau žinome, patys pinigai negali tiesiogiai patenkinti visų žmogaus reikmių. Jie turi būti pakeisti į kitas, už juos gaunamas gėrybes. Šiuo atveju nėra jokio skirtumo, ar pinigai bus brangieji metalai, popieriaus lapeliai, ar bet kurie kiti daiktai.

Kiekvienas gamybininkas, verslininkas ar bet kurios kitos veiklos specialistas privalo gerai išmanyti pinigų teroją, mokant ją efektyviai pritaikyti praktikoje, atsižvelgiant į konkrečias sąlygas. Kiekvienam žmogui suprantančiam finansų sistemą, yra daug lengviau apsispręsti, kaip investuoti.

Jei norėtume apibendrinti ekonomistų pažiūras pinigų klausimais, turėtume pasakyti:

1.Pinigai yra toks mainų įrankis, su kuriuo dabartinėmis mūsų ekonomikos sąlygomis galima įsigyti bet kurių rinkos prekių.

2.Pinigai yra tokia vertybių vertinimo, bei jų skaičiavimo priemonė, kuri įvairias reikmenų tenkinimo požiūriu prekes suveda į vieną bendrą vardiklį – vertės matą.

Tai rodo, kad pinigai nėra vienintelis žmonių darbo, bei gyvenimo tikslas, bet atskiro žmogaus ir visos šalies ekonominio, kultūrinio ir politinio darbo priemonė

Rašydamos šį kursinį darbą, susidūrėme su klastinga, bet svarbia pinigų sąvoka. Išmokome suvokti, kuo skiriasi pinigai apskritai, valiuta, pajamos, turtas. Sužinojome, kaip pinigų vertė priklauso nuo to, ar jie yra visuotinai priimtini. Pamatėme, tarp pinigams priskiriamų ir nepriskiriamų finansų sistemos elementų nėra labai ryškaus skirtumo. Tikimės, kad šio darbo metu įgytos žinios mums pravers ateityje.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 44 KB
  • 2012 m.
  • 34 puslapiai (9582 žodžiai)
  • Universitetas
  • Diana
  • Pinigai ir jų vaidmuo ekonomikoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Pinigai ir jų vaidmuo ekonomikoje. (2012 m. Birželio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/pinigai-ir-ju-vaidmuo-ekonomikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 23:54
×