Pinigai ir monetarinė politika referatas


PINIGAI IR MONETARINĖ POLITIKA Monetarinė politika. Pinigai – kaip prekiniai pinigai ir metaliniai pinigai. Popieriniai ir banko pinigai. Pusiau arba netikri pinigai. Pinigų savybės ir funkcijos. Pinigų pasiūla ir paklausa. Monetarinės politikos tikslai ir tipai.


Straipsnio tikslas - išanalizuoti pinigų rūšis, funkcijas ir apibrėžti monetarinę politiką bei jos tikslus.

stabilūs – pinigų vertė turi išlikti daugmaž tokia pati tam tikrą laiką;

vienarūšiai –visi to paties nominalo pinigai turi būti vienoda vertė;

dalūs – skaidomi dalimis, kad būtų galima atlikti smulkius mokėjimus;

M-1 – grynieji pinigai, indėliai iki pareikalavimo (čekiniai indėliai), kelioniniai čekiai ir kitos čekinės sąskaitos.

M-3=M-2+stambūs didelio nominalo terminuoti indėliai + pinigų rinkos savitarpio fondų dalis (institucijų)+ atpirkimo susitarimai (terminas nustatomas savitarpio susitarimu)+terminuoti atpirkimo sandėriai Eurodoleriai.

2. Pinigų savybės: stabilūs; portatyvūs; patvarūs; vienarūšiai; dalūs; atpažinūs. Pinigų funkcijos: apskaitos vienetas arba vertės matas; mainų įrankis; mokėjimo priemonė; kaupimo ir taupymo priemonė; kapitalo judėjimo tarpininkas.

3. Pinigų paklausa suprantama kaip turto kiekis, kurį ūkio subjektai ir atskiri asmenys nori turėti pinigų forma. Taip pat pinigų paklausa susideda iš dviejų dalių: sandorių ir grynųjų pinigų paklausos Pinigai, konkrečiu momentu ekonomikoje yra pinigų pasiūla. Pinigų pasiūla gali būti suprantama siaurąja (M-1) ir plačiąja prasme (M-2).

5. Monetarinės politikos tikslai: skatinti finansų rinkos plėtrą; spartinti integraciją į tarptautines organizacijas; palaikyti kainų stabilumą šalyje. Monetarinė politika gali būti dviejų tipų: skatinančioji arba stabdančioji monetarinė politika.

  • Microsoft Word 153 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2637 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agata
  • Pinigai ir monetarinė politika referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Pinigai ir monetarinė politika referatas . (2017 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/pinigai-ir-monetarine-politika-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 10:17
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo