Pinigai ir monetarinė politika referatas
PINIGAI IR MONETARINĖ POLITIKA Monetarinė politika. Pinigai – kaip prekiniai pinigai ir metaliniai pinigai. Popieriniai ir banko pinigai. Pusiau arba netikri pinigai. Pinigų savybės ir funkcijos. Pinigų pasiūla ir paklausa. Monetarinės politikos tikslai ir tipai.
Straipsnio tikslas - išanalizuoti pinigų rūšis, funkcijas ir apibrėžti monetarinę politiką bei jos tikslus.
stabilūs – pinigų vertė turi išlikti daugmaž tokia pati tam tikrą laiką;
vienarūšiai –visi to paties nominalo pinigai turi būti vienoda vertė;
dalūs – skaidomi dalimis, kad būtų galima atlikti smulkius mokėjimus;
M-1 – grynieji pinigai, indėliai iki pareikalavimo (čekiniai indėliai), kelioniniai čekiai ir kitos čekinės sąskaitos.
M-3=M-2+stambūs didelio nominalo terminuoti indėliai + pinigų rinkos savitarpio fondų dalis (institucijų)+ atpirkimo susitarimai (terminas nustatomas savitarpio susitarimu)+terminuoti atpirkimo sandėriai Eurodoleriai.
2. Pinigų savybės: stabilūs; portatyvūs; patvarūs; vienarūšiai; dalūs; atpažinūs. Pinigų funkcijos: apskaitos vienetas arba vertės matas; mainų įrankis; mokėjimo priemonė; kaupimo ir taupymo priemonė; kapitalo judėjimo tarpininkas.
3. Pinigų paklausa suprantama kaip turto kiekis, kurį ūkio subjektai ir atskiri asmenys nori turėti pinigų forma. Taip pat pinigų paklausa susideda iš dviejų dalių: sandorių ir grynųjų pinigų paklausos Pinigai, konkrečiu momentu ekonomikoje yra pinigų pasiūla. Pinigų pasiūla gali būti suprantama siaurąja (M-1) ir plačiąja prasme (M-2).
5. Monetarinės politikos tikslai: skatinti finansų rinkos plėtrą; spartinti integraciją į tarptautines organizacijas; palaikyti kainų stabilumą šalyje. Monetarinė politika gali būti dviejų tipų: skatinančioji arba stabdančioji monetarinė politika.
- Microsoft Word 153 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 10 puslapių (2637 žodžiai)
- Kolegija
- Agata
-