Pinigai ir šiuolaikiniai bankai


Šiuolaikiniai metalai. Ko reikejo kad atsirastu pinigai. Pinigai ir bankai referatas. Pinigai ir bankai skaidres. Natūriniams mainams. Pirmykščiai žmonės natūriniai mainai. Bankai referatas. Referatu pavyzdys apie mainus ir pinigus. Pinigai ir bankai skaidres 15 psl. Jurgutis rastai pingai.

Pinigai ir šiuolaikiniai bankai. Pinigai ir šiuolaikiniai bankai. Pinigai kaip mainų tarpininkas ir kaip cirkuliacijos priemonė. Pinigai kaip vertės matas. Pinigai kaip mokėjimo priemonė. Pinigai kaip kaupimo priemonė. Literatūros sąrašas.

Pinigai – vienas svarbiausių civilizacijos išradimų. Juk, be pinigų, vienintelis būdas įsigyti eikiamą prekę yra natūriniai mainai; vykstant natūriniams mainams, viena prekė tiesiogiai keičiama į kitą, tačiau turi sutapti abiejų pusių pageidavimai, o tai – retas dalykas. Todėl neatsitiktinai visuomenei vystantis prekių mainuose atsirado tarpininkas – pinigai. Kad pirmykščiai pinigai atsirastų, reikėjo tam tikrų ekonomimių ir teisinių sąlygų. V. Jurgutis nurodė tokias ekonomines ir teisines sąlygas (v. Jurgutis. Raštai. Pinigai/ serija iš Lietuvos ekonominės minties palikimo . - v. , 196, p. 24).

Vystantis amatams, žmonės pradėjo naudoti metalus. Varis, švinas, geležis, sidabras, auksas greitai tapo reikšmingi. Taurieji metalai, turintys daugiau privalumų, vertinami labiau. Brangieji metalai yra daugiau ar mažiau vienalyčiai, todėl vienodo svorio to paties metalo gabalai lengvai keičiami vieni kitais. Juos nesunku vienus nuo kitų atskirti pagal svorį, spalvą ir kietumą. Metalo gabalus galima dar labiau susmulkinti, o susmulkintus vėl sujungti į vieną gabalą, tad nenuostabu, kad tam tikroje visuomenės vystimosi stadijoje pirmykščiai daiktiniai pinigai buvo pakeisti metaliniais pinigais. Pradžioje tai buvo aukso ir sidabro gabalai, o vėliau imta kaldinti monetas. Archeologiniai kasinėjimai, dantiraščio plytelės rodo, kad paie 2500 m. Pr. Kr. Babiloniečiai jau atsiskaitydavo brangiaisiais metalais.

Monetos paprastai gaminamos iš aukso, sidabro, vario. Onetos vertė priklausė nuo jos svorio, kuris buvo nustatomas pagal senojo mainų įrankio verę. Nors monetų išradimas buvo nepaprastai didelė kultūrinė-ekonominė žmonijos pažanga, dėl įvairių priežasčių tik xviii a. Antrojoje pusėje – xix a.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (3190 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mykolas
  • Pinigai ir šiuolaikiniai bankai
    10 - 1 balsai (-ų)
Pinigai ir šiuolaikiniai bankai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pinigai-ir-siuolaikiniai-bankai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 26 d. 06:58
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo