Pinigai skaidrės (2)


Ekonomikos skaidrės. Pinigai. Pinigų funkcijos. Valiutų kursas. Lektorius V. Popovas. Paskaitos planas Pinigai Pinigų. Pinigai Pinigai yra mainų priemonė. Čekis – indėlio. Netikri pinigai – tai taupomosios sąskaitos. Pinigų laikymo naudą sąlygoja Sandėrio pinigų paklausa. Pusiausvyra pinigų rinkoje Pusiausvyra pinigų rinkoje susidaro tuomet. Pinigų funkcijos Pinigai kaip mainų priemonė Pinigai – apskaitos (įvertinimo) matas Pinigai – taupymo priemonė. Valiutų kursas Užsienio valiuta – kitos šalies pinigai. Lankstaus kurso valiutos. Fiksuotas valiutos kursas – alternatyva lanksčiajam valiutų kursui.


Paskaitos planas Pinigai, Pinigų paklausa ir pinigų laikymo nauda Pusiausvyra pinigų rinkoje Pinigų funkcijos, Valiutų kursas.

Pinigai Pinigai yra mainų priemonė, tarpininkai. Pinigų istorinėje raidoje jų funkcijas atlikinėjo įvairios vertybės, kurios buvo visuotinai pripažįstamos mainų priemonės. Atsiradus pinigams, jie atliko visuotino ekvivalento vaidmenį, tas ekvivalentas turėjo būti dalomas. Grynųjų metalų monetos (dėl metalų ribotumo) buvo pakeist į pigesnių metalų lydinius ir popierinius pinigus. Popieriniai pinigai savo esme yra tik pinigų ženklai, pinigų galias jiems suteikia valstybė. Todėl popieriniai pinigai turi perkamąją galią ir yra visuotinai pripažįstami. Banko pinigai – (negrynieji arba kreditiniai pinigai) t.y. įvairių tipų indėliai bankuose (depozityvai), kuriems galima išrašyti čekius. Indėlis – (depozityvas) pinigai patikėti finansiniam tarpininkui, atidarant čekinę, taupomąją ar kitą sąskaitą.

Čekis – indėlio savininko išrašytas įsakymas bankui išduoti ar pervesti į kitą sąskaitą tam tikrą pinigų sumą iš čekį pasirašiusio asmens sąskaitos. Banko pinigų privalumai , lyginant su popieriniais pinigais: patogu pervesti bei patikrinti išmokėtas sumas; patikimas apsaugos būdas; Elektroniniai pinigai (Kredito kortelės) – tai banko ar prekybinės įmonės vardinis, piniginis dokumentas, liudijantis indėlio savininko asmenybę ir suteikiantis jam teisę įsigyti prekes, paslaugas nemokant grynais pinigais bei grynus pinigus. Tačiau tai ne pinigai, o trumpalaikio kredito gavimo priemonė. Šiuolaikiniai pinigai – popieriniai, monetos, čekiai – patys neturi tos vertės, kurią žymi jų nominalas. Jų vertingumą lemia jų savybė būti mokėjimo priemone.

  • Ekonomika Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Ramyras
  • 12 puslapių (753 žodžiai)
  • Ekonomikos skaidrės
  • MS PowerPoint 8 KB
  • Pinigai skaidrės (2)
    10 - 5 balsai (-ų)
Pinigai skaidrės (2). (2015 m. Gruodžio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/pinigai-skaidres-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 05:46