Pinigų apskaita


Pinigu apskaita imoneje. Grynuju pinigu apskaita. Pinigu apskaita kasoje. Piniginių operacijų apskaita. Valiutiniu operaciju apskaita. Pinigai apskaitoje. Piniginių operacijų dokumentavimas ir apskaita. Grynuju pinigu apskaitos tvarka. Pinigu apskaita buhalterijoje. Banko operacijų dokumentavimas.

Teorinė dalis. Piniginis turtas, jo reikšmė įmonėje. Pinigų apskaitos kasoje ir banko sąskaitoje ypatumai. Kasos operacijos ir jų dokumentavimas. Banko operacijų dokumentavimas. Atsiskaitytinų asmenų apskaita. Valiutinės operacijos ir jų apskaita. Praktinė dalis. Uab „rugelis“ pinigų apskaita.

Vos tik atsirado darbo pasidalijimas, pasirodė ir pinigai. Pinigai – nuolatinis žmonių ūkinių santykių tarpininkas, tuo pasireiškia visas pinigų tikslingumas ir neišvengiamas būtinumas. Įvairiais laikotarpiais jie buvo suprantami skirtingai, arčiau jų pagrindinė paskirtis buvo ir yra ta pati – išmatuoti, palyginti atskirų prekių ir paslaugų vertę. Pinigai naudojami kaip atsiskaitymo, mainų, įkainojimo, apskaitos ir įmonės veiklos efektyvumo priemonė.

Viena iš pagrindinių problemų, su kuria susiduria daugelis, ypač sparčiai augančių įmonių, yra apyvartinių lėšų trūkumas. Jų įmonėms reikia atlyginimams mokėti, žaliavoms įsigyti, kitoms veiklos išlaidoms padengti. Neretai individualios įmonės savininkas savo asmeninius pinigus ir įmonės pinigus laiko „vienoje kišenėje”, skiria per mažai dėmesio kasos operacijoms dokumentuoti. Be to, apskaitoje fiksuojant ne visas pinigines įplaukas, sudaromos prielaidos „dvigubai“ buhalterijai bei mokesčių nemokėjimui. Daugiausia dėmesio visi kontrolieriai skiria grynųjų pinigų operacijų apskaitai.

Pagrindinis pinigų vaidmuo – dalyvauti atsiskaitymuose tarp įmonių, įstaigų, bankų, samdomų darbuotojų. Todėl svarbu tinkamai atspindėti pinigų judėjimą pirminiuose dokumentuose bei buhalterinės apskaitos registruose. Tokiu būdu išvengiama ne tik nereikalingų tarpusavio įtarinėjimų įmonės viduje, bet ir kontroliuojančių institucijų sankcijų už nustatytos tvarkos pažeidimus.

Kursinio darbo tikslas: išnagrinėti pnigų apskaitos ypatumus tiek teoriškai tiek praktiškai.

  • Microsoft Word 97 KB
  • 2012 m.
  • 30 puslapių (5986 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Pinigų apskaita
    9 - 1 balsai (-ų)
Pinigų apskaita. (2012 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/pinigu-apskaita.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 02 d. 08:18
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo