Pinigų atsiradimas ir reikšmė prekių mainams


Ekonomikos referatas. Įvadas. Pinigų istorija. Pinigų atsiradimo priežastys. Pinigų kitimas iki šiuolaikinių banknotų. Pagrindinės pinigų rūšys. Pagrindinės šiuolaikinių pinigų funkcijos. Pinigai Lietuvoje ir Kolumbijoje. Pinigai Lietuvoje. Pinigai Kolumbijoje. Ekonominio stabilumo palyginimas Lietuvoje ir Kolumbijoje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Analizuojant makroekonomikos problemas, pinigai yra ypač svarbus rinkos ekonomikos elementas. Sunku šiuolaikiniame pasaulyje atrasti tokią sferą, kurioje būtų galima apsieiti be pinigų. Pinigais užmokama už prekes, paslaugas, taupoma, gražinamos skolos ir t.t. Apie pinigus jau iki 20 amžiaus pradžios buvo parašyta apie 6000 mokslinių studijų bei straipsnių. Šiais laikais ekonomistai pateikia konkretų pinigų apibūdinimą, juos siedami su prekių mainais, kaip prekių mainų produktą.

Šio darbo tikslas yra aptarti pinigų atsiradimą ir jų reikšmę prekių mainuose.

Darbo uždaviniai:

Aprašyti pinigų atsiradimo priežastis, jų istoriją.

Įvardinti ir aprašyti pagrindines šiuolaikinių pinigų funkcijas.

Įvertinti pinigų reikšmę prekių mainuose Lietuvoje ir Kolumbijoje.

Visas keturias funkcijas pinigai atlieka tik nesant infliacijai. Kai šalyje labia didelė infliacija – pinigai negali atlikti trečios ir ketvirtos funkcijos.

Po Pirmojo pasaulinio karo Lietuvoje atsirado popieriniai pinigai.

Kolumbijoje praktiškai iki pat 16 amžiaus buvo atsiskaitoma kavos pupelėmis ir kakava. Buvo vykdomi tarpžemyniniai prekių mainai su Europa. Kadangi Kolubija buvo ispanų kolonija, tad ten iki 1816 metų buvo ispanų valiuta. Kolumbijai tapus laisvai, kolumbiečiai 1905 metais įsivedė savą valiutą – Kolumbijos pesą. Kolumbijos persas. Kolumbijos pesas yra paremtas JAV doleriu ir jo kursas yra 2,000 pesos = USD $1.00.

Kolumbijos infliacija yra žymiai nepastovesnė už Lietuvos, 2008 metų vidury buvo pasiekusi 8 %, pakui dėl ekonominio sunkmečio infliacija sumažėjo iki 2 %, Kolumbijai brendant iš krizės šalies infliacija išlieka nepastovi.

Kolumbijoje, kaip ir Lietuvoje 2000 metais buvo labai aukšta palūkanų norma – 26 %, paskui nukrito ir apie 2004 metus palūkanų norma stabilizavosi iki 6 %, ekonominiu sunkmečiu, kaip ir Lietuvoje, Kolumbijoje palūkanų norma krito iki rekordinių 3 %, po kriziniu laikotarpiu plūkanų norma išlieka daugmaž stabili.

Žmogui kažką nusipirkti iškeisti buvo visada svarbu, norint pilnavertiškai gyventi ir patenkinti savo poreikius. Pinigai žmonijai yra toks pats svarbus išradimas, kaip ugnis ar ratas. Šiuolaikiniai popieriniai pinigai yra tik paprasti popierėliai – skolos rašteliai, tačiau jie gan patvarūs, valstybė, esant reikalui gali lengvai jų prispausdinti. Tačiau pinigai yra dengti auksu, todėl jie ir yra vertingi. Popieriniai banknotai yra puiki priemonė mainyti daiktams, jais galima įvertinti daikto vertę, kaupti turtą. Pinigus padėjus į banką galima gauti palūkanų, jų procentas kiekvienoje valstybėje nustatomas kitoks. Esant įtemtai ekonominei situacijai palūkanų norma išlieka labai maža.

 • Ekonomika Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Marijus
 • 15 puslapių (2002 žodžiai)
 • Universitetas
 • Ekonomikos referatai
 • Microsoft Word 4666 KB
 • Pinigų atsiradimas ir reikšmė prekių mainams
  10 - 7 balsai (-ų)
Pinigų atsiradimas ir reikšmė prekių mainams. (2015 m. Rugsėjo 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/pinigu-atsiradimas-ir-reiksme-prekiu-mainams.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 08:09