Pinigų funkcijos referatas


Įvadas. Pinigų sąvoka. Pinigų atsiradimo prielaidos. Pinigų savybės. Pinigų funkcijos. Apklausos analizė. Išvados. Literatūra.

Tikslas- paaiškinti kas yra pinigai, kada jie atsirado ir kokias pagrindines funkcijas jie atlieka mūsų gyvenime.

Šį darbą sudaro dvi dalys: teorinė dalis, kurioje bus pateikiama visa išnagrinėta informacija ir apklausa, kurioje aiškinamasi kaip kiti studentai suvokia pinigus, jų savybes ir funkcijas.

Šios savybės padeda žmonėms atpažinti pinigus, leidžia jais patogiai naudotis, ns šiais laikais pinigai yra lengvi, bet tuo pačiu ir patvarūs, bet to šalys turi savitą valiutą, kuri padeda šaliai save indentifikuoti. Todėl žmonėms žinant pagrindines pinigų savybes yra lengviau juos atpažinti ir jais naudotis.

tarptautinių pinigų ( būsimų mokėjimų priemonė, kaip ateities įsipareigojimų matas).

Tiesioginiuose mainuose pinigai nenaudojami: viena prekė/paslauga yra tiesiogiai mainoma į kitą. Tiesiogiai mainai yra neefektyvūs, nes:

Šia apklausa norėjau sužinoti, kaip ir kiek studentai supranta kas yra pinigai, kokios finkcijas jie atlieka bei kokią svarbą turi jų gyvenime. Pirmiausia, atlikus analizę pastebėjau, kad iš 52 respondentų, beveik aštuoniasdešimt vienas procentas buvo moterų. Pagal amžių ir išsilavinimą daugiausia studentai.

Studentų paklausus kuomet atsirado pinigai buvo išsiaiškinta, kad visų nuomonės labai skirtingos, todėl savo darbe bandžiau paaiškinti pinigų atsiradimo prielaidas, jų atsiradimą.

Paklausus kas yra pinigai, pusė atsakiusių pasirinko, kad pinigai yra- atsiskaitymo už prekes ir paslaugas priemonė, kitus likusius variantus 26 respondentai pasidalino po lygias dalis.

Uždavus klausimą kokios pinigų savybės taip pat sulaukiau įvairių atsakymų, tačiau daugelis atsakymų įrodo, kad studentai savybes žino gerai.

Atsakius į klausimus ką jums suteikia pinigai ir kokią įtaką daro jūsų gyvenimui pinigai buvo išssiaiškinta kaip studentai naudojasi pinigais ir kuo jiems yra reikšmingi pinigai.

Paprašius atsakyti pinigų funkcijas, pusė studentų į šį klausimą atsakė lengvai ir teisingai, kitiems sekėsi sunkiau, todėl savo darbe plačiau paaiškinau pinigų funkcijas.

Paklausus kokie daiktai kartais atlieka pinigų funkcijas, sulaukiau įvairių atsakymų, kurie padėjo suprasti suvokti, kaip studentai supranta pinigus plačiąja prasme.

Taigi galima teigti, kad atlikus apklausą galima lengviau atlikti darbą, nes išsiaiškini, kuriuos būtent klausimus turi aptarti plačiau ir išsamiau, kad ne tik pats, bet ir kiti imtų gebėti suprasti tavo nagrinėjamą temą. Kaip šiuo atveju pinigų savybes bei funkcijas.

Šiuo darbu išmokau pinigų apibrėžimą, juos apibūdinančias savybes, atsiradimo prielaidas. Tai man pravers dirbant įstaigose, darbinantis. Taip pat išsiaiškinau bei susipažinau kokios yra pinigų pagrindinės funkcijos. Iš to supratau kaip efektyviai cirkuliuoja pinigai. Dabar galėsiu daug paprasčiau suprasti pinigų veikimo mechanizmą, nes smulkiai viską išnagrinėjusi puikiai įsisavinau visas žinias.

Pinigai. [interaktyvus]. Vilnius : Vikipedija. Laisvoji enciklopedija [žiūrėta 2015 m. kovo 24 d.]. Prieiga per internetą: < lt.wikipedia.org >

  • Bankininkystė Referatas
  • Microsoft Word 53 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2817 žodžiai)
  • Kolegija
  • Emilija
  • Pinigų funkcijos referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Pinigų funkcijos referatas. (2015 m. Spalio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/pinigu-funkcijos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 08:49
×