Pinigų ir obligacijų rinkos


Obligaciju nauda. Obligaciju rinkos likvidumas. Obligacijos nauda.

Pinigų ir obligacijų rinkos. Palūkanų norma. Rizika. Subrendimas. Lūkesčiai. Likvidumas. Pasiūla ir paklausa. Infliacija. Nauda. Nominalios vertės. Palūkanų nauda. Bendra išpirkimo nauda. Ilagalaikių paskolų nepastovumas. Sukauptos palūkanos. Kreditų reitingai. Vidinės pinigų rinkos. Iškviečiami pinigai. Tarpbankinės rinkos. Pinigų rinkos vertybiniai popieriai. Trumpalaikės obligacijos. Vietinės valdžios / visuomeninių paslaugų obligacijos. Įnašų sertifikatai. Komerciniai popieriai. Centrinio banko rolė. Jk diskonto namai.

1. Nusipirk naują 12,5% obligaciją už 100£ - nauda bus 12,5%.

2. Nusipirk esančią 10 % obligaciją už 80£ - nauda bus 12,5%.

Taip pat pastebėtinas skirtumas, jog JAV ir JK obligacijų rinkos naudoja trupmenas iki 1/32, o Europoje naudojamos dešimtainės trupmenos. Mažiausias kainų pasikeitimas (1/32 arba kitu atveju 0,01) yra vadinamas tiku (tick). Taigi šūksnis "Trumpalaikės obligacijos pakilo per 5 tikus" JAV reikš 5/32, o Vokietijoje 0,05.

Mes matėme, jog kuo besiskolinantysis yra patikimesnis, tuo mažesnė bus palūkanų norma. Kai kurios rinkos nori oficialiai patvirtintų kreditų reitingų, kaip vadovo rizikai ir palūkanų normai. Yra keletas firmų kreditų reitingo verlse, tačiau dvi svrabiausios yra Standard and Poor's (McGraw Hill) ir Moody's Investor Service (Dun and Brandstreet). Bankams yra organizacija IBCA. Ji susiliejo su Prancūzų Euronotation 1992 spalį. Kai kurie tame įžvelgia žingsnį link visaeuropinės Standard and Poor's.

Šios organizacijos stebi obligacijų ir komercinių popierių leidimus ir vertina ja pagal rizikos laipsnį. Pasak Standard's and Poor's reitingai yra pagrįsti šiais dalykais:

1.Įsipareigojimų neįvykdymo tikimybė - galimybės ir noras laiku mokėti palūkanas ir išpirkti obligaciją.

3.Užtikrinta apsauga, bankroto, reorganizacijos ir kitais atvejais numatytais kroto įstatyme ir kituose kreditorių teisių įstatymuose.

Obligacijos su mažiausia rizika yra pažymėtos AAA Standard and Poor's, o Aaa Moody's. Pilnas Standard and Poor's sąrašas yra:

Obligacija pažymėta D raide yra arba nevykdanti įsipareigojimų arba tikimasi, jog įsipareigojimai nebus įvykdyti. Kaip tolimesnis patikslinimas, gali būti naudojami + ir - ženklai, pavyzdžiui AA+ arba AA-. Obligacija gali būti išleista kaip AAA, tačiau vėliau sumažinta iki A, jei pablogėja leidėjo situacija, tai padidina jų skolinimosi kaštus. Tarkime, jog AAA obligacijai buvo nustatyta 10 % palūkanų norma. Palūkanų norma sumažėjus iki A gali pasidaryti 10,75 %.

Žemiau už BBB rangą yra tarsi nematoma linija. Obligacijos įvertintos BBB ir geriau yra "investicijų lygis" - arba aukščiausia kokybė, jei norite. Dauguma investicinių fondų investuos tik į BBB ar geresnes. Žemiau BBB kaip sako Standard and Poor's:

Paskolos įvertintos BB, B, CCC, CC, C yra traktuojamos kaip turinčios spekuliacines charakteristikas palyginus su galimybėmis išmokėti palūkanas ir grąžinti principalą. BB nurodo mažiausią, o C didžiausią spekuliacijos lygį.

"Šiukšlinės obligacijos" yra paprasčiausiai obligacijos, kurios nėra investicijų lygio.

Moody's turi panašią sistemą tik su kitokiu žymėjimu.

Požiūris į riziką trijų mėnesių obligacijai ir 5 metų obligacijai yra skirtingas, todėl abi organizacijos turi paprastesnę sistemą trumpalaikiams komerciniams popieriams. Standard and Poor's tai yra:

Kaip pavyzdį galima paminėti bankus. 1990 buvo 8 bankai (nevalstybiniai), kurių obligacijos buvo vertinamos AAA abejose organizacijose - Rabobank, Deutsche, Morgan Guaranty, Barclays, Swiss Bank Corporation, Union Bank of Switzerland, Credit Suisse ir Industrinis Japonijos bankas. Dėl blogų paskolų ir po to ėjusios depresijos 1992 viduryje iš aštuonių tokių bankų liko tik 4 - Rabobank, Deutsche, Morgan Guaranty, Union Bank of Switzerland. Kreditų reitingai plačiai naudojami Jav vidinėje rinkoje ir eurorinkose. Tačiau tai nėra labai plačiai naudojama Europoje.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (4978 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mečislovas
  • Pinigų ir obligacijų rinkos
    10 - 2 balsai (-ų)
Pinigų ir obligacijų rinkos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pinigu-ir-obligaciju-rinkos.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 16:56
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo