Pinigų plovimas


Pinigų plovimo procesas. Pinigų plovimo prevencijos priemonės.

Sąvoka „pinigų plovimas“ (money laundering) atsirado tada, kai Didžiosios depresijos metu JAV nusikaltėliai atrado būdą kaip legalizuoti neteisėtais veiksmais įgytus pinigus, supirkdami Čikagos bei kitų miestų skalbyklas. Visos lėšos už jų teikiamas paslaugas išplautų pinigų pavidalu sugrįždavo į nusikaltėlių rankas. Nors patys pinigai niekur nekeliaudavo. Tiesiog skalbykla finansinėse ataskaitose pateikdavo didelės atliktų darbų apimtis ir užsakymų skaičius. Todėl paslaugas teikiančias įmones yra sunkiau finansiškai kontroliuoti nei gamybines ar prekybines, būtent dėl to tai ir buvo itin sėkmingas būdas “skalbėjams” nuslėpti nešvarius pinigus ir juos išplauti.

Pinigai, kuriuos bandoma išplauti, dažniausiai gaunami iš tokių šaltinių kaip ūkiniai nusikaltimai, prekyba narkotikais, prostitucija, terorizmas, nelegali prekyba vogtais meno kūriniais, žmogaus organais, apmokama asmenine apsauga, prekyba ginklais, korupcija, šantažas, prekyba vaikais ir moterimis, vogtais automobiliais, reketavimu.

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2014 m.
  • 4 puslapiai (1186 žodžiai)
  • Deimante
  • Pinigų plovimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Pinigų plovimas. (2014 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/pinigu-plovimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 01:24
×