Pinigų rūšys (2)


Banknotu rusys lietuvoje. Pinigai rūšys.

Pinigų rūšys. Įvadas. Pinigų raida ir kilmė. Pinigų rūšys. Smulkios monetos. Popieriniai pinigai. Kreditiniai pinigai. Vekselis. Banknotai. Depozitiniai pinigai ( čekiai, elektroniniai pinigai, mokėjimo kortelės). Šiuolaikinis požiūris į pinigus. Išvados. Literatūra.
Šiame darbe nagrinėjamos pinigų rūšys ir požiūris į juos šiuolaikiniame pasaulyje.

Kreditiniai pinigai - neturintys savo vertės; išreiškiantys vertę, nurodytą prekėje -ekvivalente; išleidžiami į apyvartą laikinai, grąžintinai ir mokamai; atliekantys mokėjimo funkciją; piniginio kapitalo forma (ypatumas) - išleidimas susijęs su tiesioginiu apyvartos poreikiu, o pažeidus šį poreikį (ryšį), praranda savo pranašumą ir tampa popieriniais piniginiais ženklais.

Banknotai – tai yra iš dalies vekselinė pinigų rūšis, tik yra neterminuoti ir turintys valstybės garantiją, kuriuos į apyvartą leidžia šalies centrinis bankas.

1) paprastieji skiriamieji – jais neišmokami grynieji, o pervedama į konkretų banką, konkrečią sąskaitą, kuri parašyta čekyje;

Pinigų laiko vertė – tai yra vienas svarbiausių veiksnių finansuose. Pinigai turi laiko vertę, nes:

Net kai nėra infliacijos ir rizikos, ta pati suma dabar verta daugiau negu ateityje, sakykime, po metų. Pagrindinė priežastis yra ta, kad dabar gautą pingų sumą galima investuoti ir gauti palūkanas. Jei pinigus gausime po metų, mes neteksime galėtų gauti palūkanų. Palūkanos yra atlyginimas už kitų tos pinigų sumos panaudojimo alternatyvų (investavimo kitur ar suvartojimo) atsisakymą.

Atliekant skaičiavimus, susijusius su pinigų srautais laike, reikia suvokti laiko horizontą. Paprasčiausia nubrėžti ar įsivaizduoti laiko tiesę (skalę). Joje grafiškai pažymimi laiko periodai, taip pat su jais susijusios pinigų išlaidos ar įplaukos (pinigų srautai).

G.Kancerevyčius. Finansai ir investicijos. Kaunas: „Smaltijos“ leidykla, 2004. ISBN 9955-551-40-2. 880psl..

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (3253 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raminta
  • Pinigų rūšys (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Pinigų rūšys (2). (2012 m. Spalio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/pinigu-rusys-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:32
×