Pinigų srautų ataskaita


Pinigu srautu ataskaita netiesioginiu budu. Pinigu srautų ataskaitos pildymas. Pinigų srautų ataskaitos pildymo instrukcija. Pinigu srautu sudarymas netiesioginiu budu. Pinigu srautų ataskaitos rengimas. Pinigu srautu ataskaitos sudarymas. Pinigų srautų ataskaitos analizė. Pinigų srautų ataskaita pildymas. Piniginių srautų ataskaitos pildymo taisyklės. Pinigų srautų ataskaita kursinis.

Įvadas. Pinigų srautų informacija. Pagrindinės sąvokos. Pinigų srautų planavimas. Pinigų srautų biudžeto sudarymas. Nominalūs ir realūs pinigų srautai. Piniginių įplaukų / išmokų iš įmonės pagrindinės veiklos numatymas. Pinigų srautų informacijos valdymas. Pinigų srautų informacijos valdymo supratimas. Pinigų srautų analizė. Pinigų srautų informacijos valdymo kompiuterizavimo prielaidos ir galimybės. Pinigų srautų informacijos reikšmė valdymo apskaitai. Pinigų srautų informacijos reikšmė valdymo apskaitai. Priedas. Pilna pinigų srautų ataskaitos, sudaromos tiesioginiu būdu, pavyzdinė forma. Priedas. Pilna pinigų srautų ataskaitos, sudaromos netiesioginiu būdu, pavyzdinė forma. Priedas. Sutrumpinta pinigų srautų ataskaitos, sudaromos tiesioginiu būdu, pavyzdinė forma. Priedas. Sutrumpinta pinigų srautų ataskaitos, sudaromos netiesioginiu būdu, pavyzdinė forma. Literatūra.

Įmonės pinigų judėjimas atspindimas pinigų srautų ataskaitoje, kurią nuo 1994 metų privalo rengti visos didelės Lietuvos įmonės. Iš pinigų srautų ataskaitos sužinome apie ūkio subjekto gautus ir išleistus pinigus tokiomis kryptimis, kaip bendroji įmonės veikla, investicinė veikla ir finansinė veikla. Šioje ataskaitoje atvaizduojamos visos įmonės ūkinės operacijos, kuriose naudojami pinigai. Įmonė gauna grynųjų pinigų iš tokių šaltinių, kaip grynasis pelnas, debitorinio įsiskolinimo sumažėjimas, atsargų sumažėjimas, kreditorinio įsiskolinimo padidėjimas, ilgalaikio turto pardavimas, įsiskolinimo padidėjimas ir pan. Įmonėje sumažėja grynųjų pinigų tuomet, kai sumažėja kreditorinis įsiskolinimas, padidėja debitorinis įsiskolinimas, įsigyjamas ilgalaikis turtas ar vertybiniai popieriai, sumažėja įmonės įsiskolinimas, išperkami įmonės vertybiniai popieriai, išmokami dividendai ir pan. Duomenys apie pinigų srautus yra svarbūs akcininkams, vadybininkams, investitoriams bei kreditoriams. Akcininkams ir vadybininkams pinigų srautų analizė parodo įmonės plėtros poveikį likvidumui, galimybę išmokėti dividendus ir vykdyti kitus finansinius įsipareigojimus. Investitoriams ir kreditoriams svarbu, ar į įmonę ateis teigiami pinigų srautai, ar ji išmokės dividendus, grąžins paskolas bei palūkanas ir apskritai, ar įmonės vadybininkai sugeba efektyviai valdyti pinigų srautus. Tinkamas ir korektiškas pinigų srautų informacijos rengimas bei valdymas ypatingai svarbus greitai augančioms įmonėms. Greitai augant įmonės gaminių ar teikiamų paslaugų pardavimams, tuoj pat ima augti ir žaliavų bei darbų jėgos poreikis. Reikia turėti omenyje tai, kad už pateiktus išteklius reikia susimokėti prieš tai, kaip pinigai už parduotą produkciją atsidurs įmonės kasoje arba banko sąskaitoje. Tokiu būdu atsirandantis plyšys tarp užbirbto pelno ir grynųjų pinigų srautų gali tokią įmonę sparčiai privesti prie bankroto.

Pinigų srautų ataskaita ypač reikšminga tuo, kad ji tarsi sujungia į vieną ciklą visą finansinę atskaitomybę, nes pinigai yra įmonės lėšų apytakos priemonė, kaip gyvus organizmus maitinantis kraujas. Būtent dėl šios priežasties ir dėl nepakankamai kokybiškos pinigų srautų ataskaitos formos, ji yra pati sudėtingiausia, reikapriedas. Sutrumpinta pinigų srautų ataskaitos, sudaromos netiesioginiu būdu, pelnas, rodomas pelno (nuostolio) ataskaitoje parodo tik įmonės veiklos efektyvumą, tačiau neparodo įmonės pinigų judėjimo grynąją forma.

  • Microsoft Word 79 KB
  • 2012 m.
  • 23 puslapiai (5832 žodžiai)
  • Universitetas
  • Pinigų srautų ataskaita
    10 - 1 balsai (-ų)
Pinigų srautų ataskaita. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/pinigu-srautu-ataskaita.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 09 d. 11:43
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo