Pinigų teisė


Įvadas. Pinigų teisės samprata ir esmė. Pinigų sąvoka ir funkcijos. Piniginiai ženklai ir jų rūšys. Nacionalinio piniginio vieneto nustatymas. Pinigų apyvarta. Pinigų emisija. Mokėjimo sistemos. Negrynųjų pinigų apyvartos teisiniai pagrindai. Negrynųjų pinigų apyvartos teisinis reguliavimas. Valiutinė sistema. Užsienio valiutos naudojimo Lietuvos Respublikoje teisiniai pagrindai. Valiutų kursas ir jo rūšys. Institucijos, atliekančios valiutinę kontrolę. Euro įvedimas Lietuvoje. Išvados. Šaltiniai.

Temos aktualumas. Pinigai,tai jau nuo pat seniausių laikų žinoma sąvoka, tik seniausiais laikais pinigų pavidalu būdavo įvairiausi daiktai. Dabar pinigai mūsų šiuolaikiniame gyvenime dalyvauja kaip mainų,mokėjimo,atsiskaitymo ir taupymo priemonė. Pati pinigų sąvoka apibrėžiama, kaip ekonominė kategorija, kuriai esant ir dalyvaujant formuojasi atitinkami visuomenės santykiai. Pinigai, bankai ir kreditas – neatsiejami šiuolaikinės civilizacijos atributai. Be jų negali apsieiti nė vienas ūkio subjektas ar atskiras individas.

Šios temos tikslas - atskleisti pinigų sąvoką ir funkcijas, aptarti Lietuvos Respublikos pinigų sistemą, nacionalinio piniginio vieneto nustatymą, pinigų emisiją, pinigų apyvartą.

a) už juos visuomet galima įsigyti prekių;

a)Pinigų išleidimas į apyvartą;

b) Pinigų judėjimas;

a) Banknotai ir monetos, esantys apyvartoje;

e) Atlieka ES mokėjimų sistemos raidos stebėseną.

Žodis “valiuta” turi keletą reikšmių:

Terminas "valiuta" naudojamas trimis prasmėmis:

Pagrindinėmis valiutinės kontrolės kryptimis yra:

Pinigai yra įvairių formų,pvz. Metaliniai,popieriniai, banko pinigai,negrynieji arba kreditiniai pinigai, bei netikri arba pusiau pinigai(taupomosios sąskaitos, terminuoti indėliai)

Visame pasaulyje yra naudojami pinigai tik tos šalies nustatyta valiuta

Lietuvos Respublikos pinigų įstatymai

  • Apskaita Referatas
  • Microsoft Word 44 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (5285 žodžiai)
  • Ingrida
  • Pinigų teisė
    10 - 8 balsai (-ų)
Pinigų teisė. (2015 m. Birželio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/pinigu-teise.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:41
×