Pinigų vaidmuo ekonomikoje


Kokias funkcijas atlieka pinigai. Siuolaikineje ekonomikoje pinigai naudojami kaip. Kokia funkcija atlieka pinigai. Kokia funkcija atlieka pinigai?. Ekonomikoje pinigai naudojami kaip. Kokias funkcijas atlieka pinigai rinkos ekonomikoje?. Ekonomikoje pinigai naudojami. Pinigu reiksme ekonomikoje. Pinigai ekonomikoje naudojami kaip. Kas yra pinigai kokias funkcijas jie atlieka.

Įvadas. Pinigų apibrėžimas ir raida. Kas yra pinigai? Atsiskaitymo priemonių raida. Kreditinių pinigų atsiradimas. Pinigų egzistavimo prielaidos. Pinigų vaidmuo ekonomikoje. Likvidumas. Pinigai ir kiti aktyvai. Pinigų pekamoji galia. Keinsistinis požiūris. Monetaristinis požiūris. Išvados. Naudota literatūra.

Šio darbo tikslas yra išanalizuoti kokį vaidmenį pinigai atlieka ekonomikoje aptarti pinigų sanpratą, apžvelgti jų atsiradimą, raidą, pagrindines savybes. Taipogi išanalizuoti kaip ir kokiomis formomis pinigai yra kaupiami, ir kaip jie atlieka savąsias funkcijas (tokias, kaip tarpininkavimą mainuose, mokėjimą). O svarbiausia, palyginti dviejų ekonomikos srovių atstovų- keinsistų ir monetaristų požiūrį į juos.

Pirma darbo dalis skirta supažindinti skaitytoją su pinigais, jų raida. Pradedant pinigų atsiradimu ir baigiant kreditiniais pinigais šiuolaikinėje ekonomikoje bei pinigų egzistavimo prielaidomis.

Antroje darbo dalyje apžvelgsiu pinigų vaidmenį ekonomikoje. Pagrindines jų atlikamas funkcijas, formas bei jų ypatumus, likvidumo klausimą. Šis skyrius turėtų skaitytojui padėti lengviau suprasti dviejų viena kitai prieštaraujančių ekonomistų srovių keinsistų ir monetaristų požiūrį į pinigus apie ką ir bus kalbama triačiame bei ketviratama skyriuose.

Prieš pradėdamas darbą norėčiau dar kartą priminti mano pasirinktos temos aktualumą. Juk pinigai yra vienas svarbiausių rinkos variklių , tik tinkamai suprasdami kokį vaidmenį jie atlieka ekonomikoje, kokią reikšmę turi jai, žinodami jų atsiradimo kasdieniniame gyvenime pinigais vadiname grynuosius pinigus, kuriuos vartojame kasdieniniuose mokėjimuose ar atsi­skaitymuose. Tačiau modernioji ekonomika neapsiriboja vien gry­naisiais pinigais, nes čekiniai indėliai atlieka tas pačias funkcijas -jais galima atsiskaityti už prekes ir paslaugas. Taigi, čekiniai indėliai turėtų būti įtraukti į pinigų apibrėžimą. Tačiau yra prieštaravimas, kuris neleidžia besąly­giškai indėlius vadinti pinigais - čekiais juk ne­galima užmokėti už smulkias prekes ar paslaugas (pavyzdžiui, troleibuso bilietą). Bet kitu atveju, operuojant didelėmis sumomis (pavyzdžiui, perkant vertybinių popierių už kelis milijonus litų ar tiesiog mokant už prekes ar paslaugas jų tiekėjui (čia galvoje turiu įmonių tarpusavio atsiskaitymus), grynieji pinigai nėra ir negali būti naudojami. Šiuo atveju jau grynieji pinigai negali atlikti pinigų funkci­jos.

Kitas pinigų apibrėžimas, tai jų sutapatinimas su turtu. Sakydami jis turi daug pinigų , turime omeny, kad jis yra turtingas. Jeigu toks apibrėžimas būtų vartojamas ekonomikoje, tai nekilnojamas turtas, akcijos, obligacijos ir kitas turtas būtų vadinamas pinigais, o tai reikštų, kad ignoruojami pinigams būdingi bruožai.

Trečias apibrėžimas - pinigų sutapatinimas su pajamomis. kiek jis uždirba pinigų? reiškia kokios jo pajamos.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2011 m.
  • 17 puslapių (3889 žodžiai)
  • Universitetas
  • Pinigų vaidmuo ekonomikoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Pinigų vaidmuo ekonomikoje. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/pinigu-vaidmuo-ekonomikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:34
×