Piramidės vaizdavimas


Piramidės vaizdavimas. Piramidės lygiagretusis pjūvis. Nupjautinė piramidė. Piramidės bei nupjautinės piramidės šoninio paviršiaus ir paviršiaus plotas. Piramide vadinama figūra, kurią riboja daugiakampis ir visi trikampiai, kurių bendra viršūnė nepriklauso daugiakampio plokštumai, o kiekvieno trikampio viena kraštinė yra to daugiakampio kraštinė. Nagrinėdami piramidę, turime galvoje, kad ji, kaip ir prizmė, yra kiekvienos ją ribojančių daugiakampio ar trikampio plokštumos vienoje pusėje. Taigi piramidė iškiloji figūra. Piramidės atvaizdo negalima sudaryti be jos pagrindo ir viršūnės atvaizdo. Kai apie piramidės pagrindą nieko nepasakyta, braižomas bet kuris daugiakampis. Piramidės viršūnės atvaizdą galima pasirinkti laisvai, svarbu tik, kad jis neatrodytų esąs piramidės pagrindo plokštumoje.

Braižant taisyklingosios piramidės atvaizdą, reikia prisiminti du dalykus. Pirma, piramidės pagrindas yra taisyklingasis daugiakampis, todėl jo atvaizdas negali būti bet koks daugiakampis. Antra, nubraižę taisyklingojo daugiakampio atvaizdą, gauname ir jo centro atvaizdą, kitaip sakant, piramidės aukštinės pagrindo atvaizdą.

Piramidės ir jos pagrindui lygiagrečios plokštumos sankirta vadinama piramidės lygiagrečiuoju pjūviu ( turima galvoje plokštuma, kuri kerta piramidę, bet neina per jos viršūnę ).

TEOREMA.Piramidės lygiagretusis pjūvis yra į piramidės pagrindą panašus daugiakampis.

IŠVADA.Piramidės lygiagretieji pjūviai yra panašūs daugiakampiai, kurių panašumo koeficientas lygus tų pjūvių atstumų nuo piramidės viršūnės santykiui.

Iš piramidės lygiagrečiojo pjūvio teoremos išplaukia, kad piramidę kertanti, bet neinanti per jos viršūnę, pagrindui lygiagreti plokštuma nukerta nuo jos piramidę. Piramidės likusios dalies ir pjūvio sąjunga vadinama nupjautine piramide.

Nupjautinė piramidė, kurios pagrindai yra n-kampiai, vadinama n-kampe nupjautine piramide.

Nupjautinė piramidė, kuri gaunama iš taisyklingosios piramidės, vadinama taisyklingąja nupjautine piramide. Jos šoninės sienos – lygios lygiašonės trapecijos. Taisyklingosios nupjautinės piramidės apotemomis.

Per taisyklingosios nupjautinės piramidės pagrindų centrus einanti tiesė vadinama taisyklingosios nupjautinės piramidės ašimi. Ji sutampa su atitinkamos visos piramidės ašimi.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2016 m.
  • 3 puslapiai (400 žodžiai)
  • Skalvė
  • Piramidės vaizdavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Piramidės vaizdavimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/piramides-vaizdavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 09:02
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo