Piratavimo priežastys ir pasekmės


Piratavimas. Piratavimo sąvoka. Piratavimo raida. Piratavimo rušys. Piratavimo priežastys. Piratavimą lemiantys veiksniai. Kodėl verta naudoti legalią įranga? Piratavimo statistika. Piratavimas – ne tik žalą nešantis nusikaltimas. Piratavimas gali atnešti ir naudos. Piratavimo neigiamos pasekmės. Teisinė atsakomybė. Administracinė atsakomybė. Baudžiamoji atsakomybė. Civilinė atsakomybė. Kitos pasekmės. Kodėl platinama piratinė programinė įranga? Galimi sprendimai. Stiprinama autorių teisių apsauga. Bsa tyrimas. Išvados. Literatūra.


Terminas “piratavimas” seniau buvo suprantamas kaip vieno laivo užpuolimas kito laivo. Laivas užpuolikas turėjo priklausyti civiliam asmeniui ar asmenims, o jo veiksmai turėjo būti savavališki. Būtent šie skiriamieji bruožai leidžia teigti, kad piratavimas galėjo būti atribojamas nuo labai panašių į jį veiksmų. Omenyje turimi atvejai, kai civiliai laivai, esant šeimininko valiai ir prieš tai gavę valstybės leidimą, buvo ginkluojami, tikslu plėšti priešo ir neutralių valstybių laivus. Tokių laivų veiksmų tikslas buvo žalos priešui darymas. Jiems valstybė išduodavo specialias licencijas, kad galima būtų karo metu teisėtai pulti laivus gabenančius kontrabandą, juos plėšti, skandinti ir pan. Šis reiškinys buvo vadinamas kaperiavimu.

Nors ir dauguma žmonių labai vilioja naudoti nelegalią įranga, ir negali suvokti, kad už tai gali bausti. Jie visvien nesivargindami ir nieko blogo nematydami siunčiasi ir vagia įvairias programas, dainas ir t.t. Tačiau reikėtų suprasti, jog už tai baudžiama ir toks elgesys nėra legalus ir taip darydami pažeidžiame autorių autorines teises. Tad reiktų pagalvoti, kodel gi verta naudoti legalią programinę įrangą.

Remiantis įvairiais šaltiniais ir statistikomis, galime teigti, jog piratavimas yra išties begalo paplitęs. Pirmoje statistinėje diagramoje galime pamatyti programinės įrangos piratavimo rodiklius paskirstytus pagal regionus ir piratinės programinės įrangos naudojimą lietuvoje 2013m.

Taikant civilinę atsakomybę fiziniam asmeniui, įmonės vadovui ar kitam atsakingam asmeniui gali grėsti.

  • Microsoft Word 283 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (2858 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kotre95
  • Piratavimo priežastys ir pasekmės
    10 - 1 balsai (-ų)
Piratavimo priežastys ir pasekmės. (2019 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/piratavimo-priezastys-ir-pasekmes.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 18:58
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo