Pirkėjų įsiskolinimo sistema referatas


Įvadas. Pirkėjų įsiskolinimo apskaita. Pirkėjų įsiskolinimo samprata. Pirkėjų skolų valdymas. Pirkėjų skolų ir pinigų srautų priklausomybė. Pirkėjų skolų įtaka įmonės veiklos ir finansiniam ciklams. AB ,,VILNIAUS BALDAI“ charakteristika ir pagrindiniai ekonominiai rodikliai. AB „Vilniaus baldai“ statusas ir veiklos pobūdis. Pirkėjų įsiskolinimo įtaka AB „Vilniaus badai“ būklės gerinimui. Būdai padėčiai gerinti. Pirkėjo įsiskolinimas įmonėje. AB „Vilniaus baldai“ išvados. Praktinė dalis. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo tikslas. Išnagrinėti pirkėjų įsiskolinimo apskaitos klausimus ir atlikti pirkėjų įsiskolinimo analizę įmonėje AB „Vilniaus baldai“, bei pateikti praktinę užduotį, kuri susijus su analizuojama tema.

Pateikti praktinę užduotį, kusi susijus su įmonės duomenimis apie pirkėjų įsiskolinimą.

Perdavus prekes ar suteikus paslaugas, už kuriuos buvo pervestas avansas:

Šaltinis: parengta autorės pagal J. Mackevičius, D. Poškaitė, L. Villis „Finansinė analizė“.

Nuosekliai tiriant pinigų srautus iš visų įmonės veiklų galima nustatyti visiškai nenaudingas pinigų išmokas ir imtis priemonių, kad pinigai būtų panaudoti kuo tikslingiau ir veiksmingiau.

Veiklos ciklas parodo kokiam laikotarpiui įmonė turi pasirūpinti finansiniais ištekliais, kad užtektų pinigų atsargoms pirkti ir pirkėjų įsiskolinimams finansuoti.

AAP – atsargų apyvartos trukmė, dienomis (vidutinė atsargų vertė*365/Parduotų prekių savikaina);

KĮP – vidutinė kreditinio įsiskolinimo periodo trukmė, dienomis (vidutinis kreditinių įsiskolinimų dydis*365/Parduotų prekių savikaina).

E. Buškevičiūtė, R. Kanapickienė, M. Patašius rekomenduoja apskaičiuoti ir veiklos ciklui finansuoti reikalingą sumą, t. y. būtinąjį apyvartinį kapitalą:

Būtinasis apyvartinis kapitalas = Atsargos + Debitoriai ( skolininkai) – Kreditoriai

Jo dydis priklauso nuo veiklos ciklo trukmės. Taip pat ir nuo pardavimų apimties ir infliacijos, t. y. kai šie rodikliai didėja, turi didėti ir apyvartinis kapitalas. Kad šis ciklas nenutrūktų, būtina turėti pastovią būtinąją lėšų sumą.

Pirkėjų įsiskolinimo trukmės įtaka įmonės veiklai. Įmonė, pirkdama prekes, sumažina pinigų kiekį ir, atvirkščiai, jas pardavusi, disponuoja didesnėmis lėšomis. Laikas tarp prekių pirkimo ir pardavimo apibūdina atsargų laikymo įmonėje trukmę, o pinigų gavimo atranka rodo maksimalų pinigų poreikį įmonėje, nes šiuo laikotarpiu gaunamas pinigų kiekis mažiausias.

Dažniausiai, kai perkamos prekes ir atsiskaitoma už jas, pinigų srautai nesutampa su prekių srautais. O įmonės sugebėjimas greičiau gauti pinigus iš klientų, nei pačiai sumokėti tiekėjams už gaunamas prekes, lemia jos finansinę būklę. Tai yra, jei atsargoms įsigyti panaudojamos lėšos pinigais virsta vėliau, nei padengiami įsiskolinimai kreditoriams, įmonė susiduria su papildomu pinigų poreikiu. Kai įmonė pirkdama prekes už jas gali atsiskaityti vėliau, negu pati gauna pinigus už prekes, pinigų poreikis mažėja. (Juozaitienė L. Įmonės finansai, analizė ir valdymas. Šiauliai: Šiaulių Universiteto leidykla, 2000.P.75)

Pirkėjų įsiskolinimų apmokėjimo periodas padeda analizuoti ir įvertinti pirkėjų įsiskolinimų būklę. Kurią įmonėms patartina stebėti, jeigu parduoda prekes nepatikimiems klientams ir nenori tapti nemoki. Pirkėjų įsiskolinimo mokėjimo periodo rodiklis parodo, kiek vidutiniškai reikia laiko pinigams iš pardavimų gauti. Kitaip tariant, per kiek vidutiniškai laiko klientai apmoka jiems pateiktas sąskaitas.

Pirkėjų įsiskolinimų apyvartumas. Pirkėjų įsiskolinimo apyvartumas parodo, kiek kartų per metus pirkėjas įsiskolinimus paverčia pinigais. Pirkėjų įsiskolinimų apyvartumas apskaičiuojamas pagal formulę:

Pinigai tai judriausiais įmonės trumpalaikis turtas, o nuo pinigų srautų dydžio, aktyvumo ir reguliavimo labiausiai priklauso įmonių pelningumas ir mokumas. Todėl tikslinga pirmiausiai skaičiuoti santykinius pinigų srautų rodiklius, susijusius su pelningumu ir mokumu.

Išnagrinėjus šiuos rodiklius matome, kad vienas grynojo pelno litas 2009 metais padengiamas 1,49 Lt grynuoju pinigų srautu iš pagrindinės veiklos, 2010 metais padengiamas 1,17 Lt, o 2011 metais vienas grynojo pelno litas padengiamas 1,25 Lt grynuoju pinigų srautu iš pagrindinės veiklos. Šis rodiklis yra aukštas ir tai įrodo įmonės gerą finansinę būklę.

  • Microsoft Word 124 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (6171 žodžiai)
  • Universitetas
  • Owenviktorija
  • Pirkėjų įsiskolinimo sistema referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Pirkėjų įsiskolinimo sistema referatas. (2017 m. Sausio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirkeju-isiskolinimo-sistema-referatas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 06 d. 22:21
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!