Pirkėjų skolų valdymas ir analizė


Įvadas. Pirkėjų skolų valdymo ir apskaitos teoriniai aspektai. Pirkėjų skolų valdymo ir apskaitos reikšmė ir samprata. Pirkėjų skolų valdymo ir apskaitos metodai ir būdai. Pirkėjų skolų valdymo ir apskaitos metodų sistemos. Pirkėjų skolų valdymo ir apskaitos efektyvumo metodika. Pirkėjų skolų valdymo ir apskaitos analizė Uab ,,spd armada“. Tyrimo organizavimas. Uab ,,SPD armada“ charakteristika. Uab ,,SPD armada“Pirkėjų skolų valdymas ir apskaitos analizė. Uab ,,spd armada“ pirkėjų skolų valdymo ir apskaitos analizės gerinimo galimybės. Pirkėjų skolų valdymo ir apskaitos tobulinimo probleminės sritys. Pirkėjų skolų valdymo ir apskaitos tobulinimo kryptys. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Pirkėjų skolos priskiriamos trumpalaikio turto klasei, per vienerius metus gautinų sumų grupej.

Pirkėjų įsiskolinimo apskaita. Atsiskaitymų su pirkėjais apskaitai Pavyzdiniame sąskaitų plane yra skirta 24 sąskaita ,,Per vienerius metus gautinos sumos“:

Abejotinų skolų sąnaudos, atsižvelgiant į skolos pobūdį , gali būti priskiriamos bendrosioms ir administracinėms arba finansinės ir investicinės veiklos sąnaudoms:

Bendrosioms ir administracinėms sąnaudoms priskiriamos abejotinų skolų, susidariusių vykdant tipinę ir kitą netipinę veiklas, sąnaudos;

Finansinės ir investicinės veiklos sąnaudoms priskiriamos abejotinų skolų, susidariusių įmonei vykdant finansinę ir investicinę veiklas, sąnaudos (pvz., suteiktos abejotinos paskolos, abejotini išankstiniai mokėjimai už finansinį turtą, ir pan.).

1.3.

Štai keletas patarimų apsidraudžiant nuo galimų netekimų parduodant prekes ar teikiant paslaugas skolon.

Vengti pirkėjų šalyse su nestabilia finansine ir politine padėtimi.

Turima omenyje skolos, kurių tikimasi neatgauti. Priežastys, kaip jau ankščiau buvo minėta, bankrotas ar kliento nemokumas. Prarastų skolų apimtį galima nustatyti tik iš analitinės pardavimų skolon apskaitos, kur yra užregistruota kiekviena pardavimų skolon sąskaita ir gali būti lengvai nustatomas prarastų skolų sumos.

Prarastų skolų kontrolei yra apskaičiuojami du rodikliai:

  • Microsoft Word 57 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (3390 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vasarė
  • Pirkėjų skolų valdymas ir analizė
    10 - 6 balsai (-ų)
Pirkėjų skolų valdymas ir analizė. (2015 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirkeju-skolu-valdymas-ir-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 03 d. 09:12
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo